XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
09.03.2017.

Dnia 7 marca 2017 roku w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyły się gminne eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Były to już ósme eliminacje organizowane na terenie gminy Cedry Wielkie. W konkursie licznie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół: Giemlic, Wocław, Cedrów Małych i Cedrów Wielkich. Na uczestników czekały medale, dyplomy, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Pana Janusza Golińskiego - Wójta Gminy Cedry Wielkie. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji samej straży pożarnej.

W etapie gminnym wzięły udział dwie grupy wiekowe: I grupa - szkoły podstawowe, II grupa - szkoły gimnazjalne. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech szkół podstawowych oraz dwóch gimnazjów z terenu gminy Cedry Wielkie. Uczestnicy mieli za zadnie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę z zakresu pożarnictwa. Uczniowie z najlepszymi wynikami wzięli udział w dogrywce o najlepsze miejsca, która polegała na ustnej odpowiedzi przed komisją konkursową.

W tegorocznym turnieju laureatami zostali uczniowie:

Szkoła Podstawowa:

I i II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach.

III miejsce - uczennica Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich.

Gimnazjum:

I, II i III miejsce - uczniowie Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich.

Zwycięzcy tegorocznej edycji XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” będą reprezentować Gminę Cedry Wielkie w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Powodzenia !

Zapraszamy do galerii zdjęć >> Załącznik
 
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zaprasza do udziału w konkursie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
16.11.2016.

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów "FLORIANY". Głównym celem Konkursu "FLORIANY" jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu. OSP są siłą sprawczą, motorem lub partnerem niemal wszelkich tego rodzaju inicjatyw społecznych, często podejmowanych wspólnie z samorządami i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami, pracodawcami i przedsiębiorcami. Ustanowiona została również kategoria, w której uczestnicy będą mogli zgłaszać do nagrody najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców wspierających lokalne inicjatywy oraz środowiska. Organizator: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesięcznik „Strażak” zapraszają do udziału w Konkursie FLORIANY wszystkie OSP i MDP, które mają na swoim koncie ciekawe i pożyteczne inicjatywy realizowane w latach 2015/2016. Szczegółowe informacje, Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej: www.floriany.pl

 
Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
21.09.2016.

Dnia 17 września 2016 r. na stadionie sportowym w Przywidzu odbyły się Powiatowe Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn z powiatu gdańskiego. Gminę Cedry Wielkie reprezentowała Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich, która zdobyła III miejsce w powiecie. Druhowie startowali w konkurencji, rozwinięcia bojowego oraz biegu sztafetowego na 400 m obejmującego dziewięć przeszkód. Przewodniczącym jury był Brygadier Adam Jastrzębski Z-ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim. Nagrody i podziękowania dla zdobywców trzech pierwszych miejsc wręczał Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny oraz wójtowie gmin. Celem organizacji zawodów jest w szczególności popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, doskonalenie obsługi sprzętu i ocena stanu wyszkolenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  Załącznik
 
Uroczyste przekazanie OSP w Cedrach Wielkich nowego wozu strażackiego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
12.12.2013.

 W dniu 11.12.2013 r. odbyło się uroczyste przekazanie przez Wójta Gminy Janusza Golińskiego nowego, lekkiego samochodu pożarniczego marki FORD TRANSIT dla OSP w Cedrach Wielkich. W uroczystości ze strony władz Straży Pożarnej uczestniczyli: Dyrektor Zarządu Wojewódzkiego OSP RP Grzegorz Pladzyk oraz Komendant Powiatowy PSP Dariusz Śmiechowski. Przekazanie kluczyków dla Prezesa OSP Cedry Wielkie Jana Wawra poprzedziła ceremonia poświęcenia samochodu. Następnie Komendant Gminny Edward Woźniak podziękował wszystkim, którzy udzielili pomocy finansowej w zakresie zakupu nowego wozu strażackiego oraz stwierdził, że jest wyrazicielem wielkiego zadowolenia  wszystkich druhów strażaków za wyróżnienie jednostki OSP Cedry Wielkie. Podczas uroczystości przekazania wręczono najbardziej aktywnym strażakom Medale za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Odznaki  Wzorowego Strażaka.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  Załącznik

 
Nowy samochód pożarniczy dla OSP Cedry Wielkie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
28.08.2013.

Przykładowa grafikaUrząd Gminy w Cedrach Wielkich zawarł umowę ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej - Oddział Wojewódzki w Gdańsku z siedzibą w Pruszczu Gdańskim w zakresie zakupu nowego, lekkiego samochodu pożarniczego. Jest to samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit (model FGD6). Samochód przeznaczony będzie na cele ochrony przeciwpożarowej dla OSP Cedry Wielkie. Pomocy finansowej udzielił pomorski samorząd dla jednostek najbardziej aktywnych działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Samochód został odebrany 26 lipca br. z firmy FRANK-CARS Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  Załącznik

 
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze OSP.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
27.06.2013.

Przykładowa grafikaDnia 22 czerwca 2013 r. na terenie Gminy Trąbki Wielkie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze dla młodych członków OSP, z terenu powiatu gdańskiego. Jak podkreślają sędziowie poziom poszczególnych drużyn był bardzo wyrównany. Zawody, mają na celu współzawodnictwo i rywalizację drużyn OSP w ramach powiatu, ale również potwierdzenie sprawności fizycznej młodych druhów i ich umiejętności organizacyjnych, w czasie akcji. Duży sukces odniosła drużyna z OSP Koszwały, zajmując I miejsce, w grupie wiekowej 12-15 lat. Gratulujemy

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  Załącznik

 
Pożar trawy w Błotniku.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
17.04.2013.

Przykładowa grafikaW ostatnich dniach  ktoś bezmyślnie podpalał suchą trzcinę rosnącą na polach w m. Błotnik i Trzcinisko nieopodal przystani żeglarskiej. Wystarczyła ładna, słoneczna pogoda, aby „zachęcić” podpalacza do wzniecenia ognia, który został ugaszony dzięki akcji strażaków z dwóch gminnych jednostek OSP. Takie bezmyślne wypalanie traw, jest przede wszystkim niebezpieczne, ale też prawnie niedozwolone i podlega karze grzywny, a nawet karze aresztu. Negatywne skutki wypalania traw są powszechnie znane niemniej, jak potwierdzają zaistniałe zdarzenia tak trudno jest dotrzeć do świadomości ludzi, aby zaprzestali  tych jakże niebezpiecznych działań.

Zdjęcia  >>  Załącznik

 
Gminne eliminacje w dziedzinie pożarnictwa.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
15.03.2013.

Przykładowa grafikaDnia 14 marca 2013 roku w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W etapie  gminnym wzięły udział dwie grupy wiekowe: I grupa - szkoły podstawowe, II grupa - szkoły gimnazjalne. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech szkół podstawowych oraz jednego gimnazjum z terenu gminy Cedry Wielkie. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę z zakresu pożarnictwa oraz odpowiedzieć  na pytania przed komisją konkursową. W tegorocznym konkursie laureatami zostali:

Szkoła Podstawowa:

  • I miejsce - Tomasz Tatarowicz, SP im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach
  • II miejsce - Kamila Puhaczewska, SP im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach
  • III miejsce - Marta Peda, SP im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach

Gimnazjum:

  • I miejsce - Patryk Gański, Zespół Szkół w Cedrach Wielkich
  • II miejsce - Adam Czuba, Zespół Szkół w Cedrach Wielkich
  • III miejsce - Rafał Cieszyński, Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

Zwycięzcy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej Tomasz Tatarowicz oraz Patryk Gański będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.  Gratulujemy i życzymy powodzenia  w kolejnych eliminacjach.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  Załącznik