Gaz - mapa proj. gazociągów
Akcja promocyjna PGNiG: "Czyste źródło korzyści".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
12.05.2016.

1 maja 2016 r. ruszyła akcja promocyjna: „Czyste źródło korzyści”. Jest to kontynuacja programu prowadzonego w latach 2014-2015: „Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie”. Celem akcji jest zachęcenie klientów do zmiany źródła ogrzewania (głównie pieców opalanych węglem) na gaz ziemny. W zamian otrzymują oni nagrodę pieniężną - 500 zł dla grup taryfowych W3 lub 300 zł dla grupy W2. Klienci przystępujący do programu składają oświadczenie o rezygnacji z dotychczasowego źródła ogrzewania na rzecz ogrzewania gazowego oraz przechodzą na samoobsługową aplikację e-BOK. Akcja prowadzona jest na terenie całej Polski od 1 maja do 31 grudnia 2016 r. Do udziału kwalifikują się tylko osoby, które zawarły kompleksową umowę na dostawę paliwa gazowego w okresie 01.05-31.12.2016 i spełniają warunki Regulaminu. Szczegółowe informacje zamieszczono na stronie internetowej: www.oferta.pgnig.pl/zmien-ogrzewanie

Warunki Regulaminu  >> Załącznik

 
Porozumienie w sprawie współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego w Gminie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
18.11.2015.

Cedry Wielkie i Spółka PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o. o. podpisały Porozumienie o współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego na terenie Gminy. Poprawa jakości powietrza - nadrzędny cel Porozumienia - zostanie osiągnięty poprzez eliminację nieekologicznych palenisk opalanych paliwami stałymi i zastąpienie ich urządzeniami wykorzystującymi paliwo gazowe. Strony Porozumienia będą współpracować w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych oraz wsparcia merytorycznego i ekonomicznego na wszystkich etapach realizacji inwestycji. Klienci, którzy zrealizują zmianę systemu ogrzewania na gaz ziemny, będą mogli skorzystać z nagród motywacyjnych w wysokości do 500,00 zł. Jest to forma refundacji zakupu urządzeń grzewczych w ramach Akcji Promocyjnej związanej z ograniczaniem niskiej emisji. Cedry Wielkie to kolejny z przedstawicieli samorządu terytorialnego współpracujących z PGNiG Obrót Detaliczny na rzecz poprawy jakości powietrza. Dotychczas Spółka zawarła podobne porozumienia z miastami i gminami: Kraków, Poznań, Jasło, Wałbrzych, Ostróda, Kościerzyna, Sopot, Gdynia, Chojnice, Kalisz, Leszno i Nowy Targ. Kooperacja z jednostkami samorządu terytorialnego wpisuje się w długofalowe działania Spółki na rzecz propagowania ekologicznych źródeł energii.

 
Rozpoczynają się prace przy budowie gazociągu.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
19.06.2015.

W dniu 08.06.2015 r. odbyło się w Urzędzie Gminy spotkanie Wójta Gminy Janusza Golińskiego z przedstawicielami firmy DOMAR Kazimierz Domaracki. Firma ta na zlecenie Polska Spółka Gazownictwa będzie budowała sieć gazową średniego ciśnienia na terenie Gminy Cedry Wielkie. Termin rozpoczęcia robót to czerwiec 2015 r. natomiast zakończenie planowane  na październik 2015 r. Gazyfikacja terenów Gminy to jedna z priorytetowych inwestycji w bieżącym roku na terenie Gminy.

W związku z dużym zakresem robót do wykonania i krótkim terminem na ich ukończenie nastąpią lokalne utrudnienia w ruchu pojazdów lokalnymi drogami. Prosimy zatem mieszkańców o wyrozumiałość.

W razie istotnych kwestii do wyjaśnienia prosimy kontaktować się z następującymi osobami:

  1. Kierownik budowy - mgr inż. Arkadiusz Siatkowski (sprawy organizacyjne, informacje na temat zakresu i etapów robót itp); tel.: 668 328 9962.
  2. Kierownik robót - mgr inż. Marcin Hermanowicz ( sprawy związane z realizacją robót w terenie, koordynacja prac poszczególnych brygad); tel.: 664 410 797
  3. Kierownik robót - mgr inż. Kazimierz Niedziałek (sprawy  związane z realizacją robót w terenie, koordynacja prac poszczególnych brygad); tel.: 664 135 672.

W załączeniu zamieszczamy trasę budowanego gazociągu.

Jednocześnie przypominamy o możliwości składania wniosków na określenie warunków na przyłączanie się do sieci gazowej. Wnioski należy składać do Pomorskiej Spółki Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku przy ul. Wałowej 41/43.

Trasa budowanego gazociągu  >> Załącznik

Prace przy budowie gazociągu  >> Załącznik

 
Przyłączenia do sieci gazowej w Cedrach Wielkich
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
21.03.2015.

WPGNiG S.A. Oddział Detaliczny uprzejmie informuje, iż na terenie Gminy Cedry Wielkie, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. realizuje projekty inwestycyjne współfinansowane ze środków Funduszy Europejskich związane z budową dystrybucyjnej sieci gazowej oraz przyłączaniem odbiorców. Zakończenie inwestycji na terenie gminy planowane jest w 2015 roku. Osoby zainteresowane przyłączeniem do sieci gazowej prosimy o wypełnienie Wniosku o określenie warunków przyłączenia i złożenie go w Biurze Obsługi Klienta lub wysłanie za pośrednictwem poczty na poniżej podany adres. Do wniosku prosimy załączyć kopię mapy do celów informacyjnych, uwzględniającą usytuowanie działek. Na mapie można również zaznaczyć proponowaną lokalizację szafki gazowej.
W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt z naszymi pracownikami.

PGNiG S.A. Oddział Detaliczny
ul. Wałowa 41/43, 80-858 Gdańsk
Pomorska Sekcja Marketingu, pokój 106A
Osoby do kontaktu:
Pan Adam Krantz tel. / mail: 58 323 03 36 lub 661 991 299 / Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Pani Monika Roman tel. / mail: 58 323 02 74 lub 607 450 447 / Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Biuro Obsługi Klienta Gdańsk
ul. Wałowa 41/43, 80-858 Gdańsk
tel. 58 325 99 02
godziny pracy: pn. – pt. 8.00-18.00

Więcej informacji na temat procesu przyłączania do sieci gazowej możecie Państwo uzyskać na stronie http://oferta.pgnig.pl/

 
Inwestycja gazowa w Gminie Cedry Wielkie.
Źródło: Digital   
18.04.2014.

 Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział w Gdańsku na terenie województwa pomorskiego realizuje projekty sieciowe współfinansowane przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Projektu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, Priorytet X: Bezpieczeństwo energetyczne. W ramach niniejszego projektu PSG sp. z o.o. Oddział w Gdańsku wykonał jeden z najdłuższych w kraju przewiertów - liczący około 1 km, przewiert pod Martwą Wisłą. Obecnie trwają prace związane z budową sieci dystrybucyjnej i przyłączaniem nowych odbiorców gazu na terenie Wyspy Sobieszewskiej. Równolegle realizowane są prace projektowe  związane z gazyfikacją gmin żuławskich, tj.: Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Suchy Dąb i Pszczółki. Łącznie w ramach projektu planowanie jest wybudowanie ponad 130 km gazociągów dystrybucyjnych wraz z przyłączami. Realizowana inwestycja wpływa na poprawę bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego w rejonie aglomeracji trójmiejskiej oraz umożliwia gazyfikację i przyłączanie odbiorców na terenie Żuław Gdańskich. Na terenie Gminy Cedry Wielkie planowane są prace, związane z budową gazociągu w czwartym kwartale bieżącego roku. Mieszkańców miejscowości przez które przebiegał będzie gazociąg zainteresowanych podłączeniem do sieci prosimy o pobranie wniosku, który znajduje się w załączniku poniżej.

Wniosek  >> Załącznik

 
.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
02.12.2013.

Mapa orientacyjna z przebiegiem projektowanych gazociągów na terenie gminy Cedry Wielkie.

Kliknij aby powiększyć  >> 

 
Wniosek.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
02.12.2013.

Wniosek o określenie warunków przyłączenia  >>  ZAŁĄCZNIK