Bezpłatne szkolenia dla rolników w ramach projektu "Nowa Rola".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
04.01.2011.

Stowarzyszenie B4 w Rzeszowie Biuro w Gdańsku w okresie od 01.01.2011 r. do 30.01.2011 r. organizuje rekrutację do  projektu „Nowa Rola”, który skierowany jest do osób odchodzących z rolnictwa z województwa pomorskiego (rolników, domowników, innych osób zatrudnionych w rolnictwie) zainteresowanych podjęciem pracy poza rolnictwem.

Zakres oferowanego wsparcia obejmuje:

  • usługi doradztwa zawodowego,
  • szkolenia komputerowe,
  • szkolenia zawodowe dostosowane do indywidualnych potrzeb – zaplanowano realizację kursów zewnętrznych dla 60 uczestników projektu; dobór oferty szkoleniowe będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb beneficjentów.

Wszystkie szkolenia są bezpłatne. Zapewniony jest również zwrot kosztów dojazdów na warsztaty aktywizacji zawodowej.

 

Więcej informacji pod adresem:

Biuro Projektu, Gdańsk, ul. Konrada Leczkowa 1 (budynek studia tańca Dance Avenue)

Tel. 58 670-90-28 lub 660-386-420, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

Ulotka w załączeniu  >> ZAŁĄCZNIK

 

 

 
Nabór GOPS na stanowisko pracownika socjalnego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
20.12.2010.

Informujemy, iż Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cedrach Wielkich ogłasza nabór na wolne stanowisko pracownika socjalnego. Pełną informację w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu: (58) 683-66-01.

Pełna treść ogłoszenia  >> ZAŁĄCZNIK

 
Mikołajki 2010.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
16.12.2010.
Przykładowa grafika

Dnia 06.12.2010 r. Panie opiekujące się świetlicą wiejską w Miłocinie przygotowały Mikołajki dla najmłodszych mieszkańców. Do świetlicy zaproszono dzieci z opiekunami. Czekała ich niespodzianka ponieważ w tym dniu świetlicę odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Święty przywiózł ze sobą worek pełny słodkich prezentów, jednak zanim dzieci zostały obdarowane, musiały zaprezentować swoje talenty muzyczne i wokalne. W nagrodę za występ oraz za swoje całoroczne zasługi otrzymały słodkie prezenty, a także mogły zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Na zakończenie dzieci zaprosiły Mikołaja i jego pomocników do wspólnej zabawy tanecznej - Święty z wielkim zapałem wykonywał kroki kolejnych układów tanecznych prezentowanych przez najmłodszych mieszkańców Miłocina. Było bardzo sympatycznie, miło i rodzinnie. Podczas takich właśnie imprez widać, że mieszkańcy Miłocina chcą razem spędzać czas. Wszyscy uczestnicy bardzo dziękują Mikołajowi za przybycie.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Projekt "Młodzi w Biznesie".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
16.12.2010.

Jeśli jesteś osobą młodą (do 25 roku życia) i myślisz o rozpoczęciu własnego biznesu, zgłoś do  Agencji Rozwoju Pomorza S.A., która realizuje projekt „Młodzi w biznesie”  w okresie od stycznia 2011 r. do grudnia 2012 r., współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym 36 osób rozpocznie własną działalność gospodarczą. Więcej szczegółów w załączniku.

Strona internetowa Agencji Rozwoju Pomorza  >>  www.arp.gda.pl

Szczegóły dotyczące projektu  >> ZAŁĄCZNIK

 

 
Szansa dla potencjalnych kierowców.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
14.12.2010.

Przykładowa grafikaStowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych prowadzi nabór osób na kurs z zakresu prawa jazdy kategorii C oraz E. Kursy zakończone zostaną egzaminami państwowymi i otrzymaniem uprawnień do prowadzenia odpowiednich pojazdów. W ramach szkoleń zapewnione zostanie: ubezpieczenie, zwrot kosztów dojazdów, podręczniki i materiały szkoleniowe oraz całodzienne wyżywienie.  Kursy odbywać się będą w Gdańsku.

Więcej informacji odnośnie szkoleń  >>  ZAŁĄCZNIK

                                       Formularz zgłoszeniowy  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
14.12.2010.

Komunikat z dnia 29.11.2010 r. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym.

Pełna treść komunikatu  >> ZAŁĄCZNIK

 

 
Andrzejki w Miłocinie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
09.12.2010.

Przykładowa grafikaW sobotę 27 listopada, w świetlicy wiejskiej w Miłocinie odbył się „Artystyczny wieczór andrzejkowy”. Cały artystyczny wieczór podzielony został na trzy części: część artystyczną, wróżby oraz zabawę taneczną. Cześć artystyczną punktualnie o godz. 17.00 rozpoczęły dziewczynki uczęszczające na warsztaty muzyczno-taneczne organizowane w świetlicy. Następnie scenę opanowały dzieci, które przez ostatni miesiąc pod okiem Kamili Bzdzikot uczyły się śpiewu znanych utworów muzycznych oraz nowych układów tanecznych. Dużym aplauzem publiczności cieszył się występ wokalno taneczny do piosenki „Smoczek, smoczek”. Część artystyczna zaspokoiła głód duszy. W czasie krótkiej przerwy zaspokoić można było głód ciała. Panie opiekujące się świetlicą postarały się, aby na stołach nie zabrakło słodkości. Gdy już wszyscy się posilili rozpocząć można było tradycyjne Andrzejkowe wróżby, tj.: lanie wosku przez dziurkę od klucza, wyścig butów za próg, itp., chętnych do udziału nie zabrakło. Nie brakowało również chętnych do wspólnej zabawy tanecznej. Był to kolejny rozśpiewany i roztańczony wieczór w świetlicy w Miłocinie.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Nabór kandydatów na rachmistrzów do Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2011 r.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
06.12.2010.

Gminne Biuro Spisowe działające przy Urzędzie Gminy prowadzi nabór osób na rachmistrzów spisowych do planowanego w okresie kwiecień - czerwiec 2011 r. Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań na terenie gminy. Kandydaci na rachmistrzów winni posiadać umiejętności biegłej znajomości obsługi komputera, być dyspozycyjni, odpowiedzialni oraz winni wykazywać się dobra organizacją pracy. Osoby zainteresowane powyższą ofertą mogą składać swoje dokumenty w sekretariacie Urzędu Gminy w godz. 8:00 – 15:00 bądź przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Cedry Wielkie, ul. Krasickiego 16, 83-020 Cedry Wielkie z dopiskiem „Oferta pracy - rachmistrz, Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2011” w nieprzekraczalnym terminie do 16 grudnia br.

Szczegółowe informacje dostępne są w załączniku  >> ZAŁĄCZNIK

 

 

 
Nagroda od Marszałka Województwa w konkursie - "Przyjazna Wieś".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
30.11.2010.

Gmina Cedry Wielkie zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym konkursu „Przyjazna Wieś”  na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury społecznej zrealizowany na obszarach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.  Konkretnie doceniono nas za projekt pn. „Zwiększenie oferty aktywnego wypoczynku poprzez budowę Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Długim Polu”. Projekt został zrealizowany w 2008 r. za kwotę blisko miliona złotych przy dofinansowaniu z Sektorowego Programu Operacyjnego w kwocie 450 tys. zł. Konkurs ten był ogłoszony przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich dla Województwa Pomorskiego. Nagrodzony projekt zyskał uznanie komisji konkursowej ze względu na jego pomysłowość, innowacyjność, funkcjonalność oraz przydatność w lokalnym środowisku. Dyplom i nagrodę rzeczową z rąk Marszałka Województwa Mieczysława Struka odebrał Wójt Gminy Cedry Wielkie podczas uroczystej konferencji podsumowującej wdrażanie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Województwie Pomorskim w roku 2010, która odbyła się w dniu 29 listopada 2010 roku.   

 Dyplom w załączeniu  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Wyniki wyborów do Rady Gminy Cedry Wielkie oraz głosowania na Wójta Gminy Cedry Wielkie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
22.11.2010.

Poniżej prezentujemy wyniki wyborów na radnych Rady Gminy Cedry Wielkie w poszczególnych okręgach wyborczych oraz wyniki głosowania na Wójta Gminy Cedry Wielkie. 

Wyniki głosowania do Rady Gminy  >>  ZAŁĄCZNIK

Wyniki głosowania na Wójta  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Nowy projekt GOPS.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
17.11.2010.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cedrach Wielkich przystąpił do opracowania kolejnego wniosku o dofinansowanie ze środków EFS Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007–2013. W ramach projektu planujemy organizację szkoleń dla osób bezrobotnych spełniających kryteria dochodowe określone w ustawie o pomocy społecznej. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do siedziby GOPS w Cedrach Wielkich do dnia 26 listopada 2010 w celu zapisania się na planowane kursy tj.:

  1.  Kurs prawa jazdy kategorii B.
  2. Kurs prawa jazdy kategorii C.
  3. Kurs komputerowy.
  4. Kurs języka angielskiego.
  5. Podstawy księgowości  (książka rozchodów i przychodów).
  6. Kadry i płace.
  7. Kurs kosmetyczny.
  8. Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych.
  9. Profesjonalna opiekunka (osoby dorosłe, dzieci).
 
 
Szkolenie dla rolników.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
17.11.2010.

Uprzejmie informujemy, iż dnia 26.11.2010 r. (piątek) o godz. 10:00 w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbędzie się szkolenie dla osób ubezpieczonych w KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) nt. zagrożeń wypadkowych i wypłaty odszkodowań. Szkolenie prowadzić będą pracownicy KRUS  oraz Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku, którzy przedstawią tematykę związaną z ubezpieczeniem rolniczym w kontekście wypadków przy pracy oraz prawa ubezpieczonych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 
Otwarcie świetlicy w Leszkowach.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
10.11.2010.
Przykładowa grafika

Czwartek 4 listopada 2010 roku był szczególnym dniem w życiu mieszkańców Leszkowa. Po kilku latach starań dokonano otwarcia wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Fundusze na ten cel w większości pozyskano ze środków poza budżetowych z PROW 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Na uroczystość przybyły władze samorządowe gminy na czele z Wójtem, p. Januszem Golińskim, Starostą Powiatu Gdańskiego Cezarym Bieniasz-Krzywiec, Posłem na Sejm RP Piotrem Ołowskim oraz Zastępcą Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański Panem Ryszardem Świlskim, jak również radni, sołtysi i mieszkańcy. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali:  Poseł na Sejm RP Piotr Ołowski, Starosta Powiatu Gdańskiego Pan Cezary Bieniasz-Krzywiec, Wójt Gminy Pan Janusz Goliński oraz Pani sołtys miejscowości Leszkowy Irena Woźniak, po czym odbyła się krótka modlitwa oraz poświęcenie nowego budynku. W swoim przemówieniu, Wójt Gminy, Janusz Goliński zauważył duże zaangażowanie Przewodniczącej Rady Gminy, p. Bożeny Daszewskiej, która od wielu lat marzyła o wybudowaniu świetlicy.  Z pomocą urzędu, przyjaciół i mieszkańców marzenie to udało się spełnić. Mamy nadzieję, że świetlica stanie się miejscem codziennych spotkań mieszkańców, jak również wielu ciekawych inicjatyw. Obowiązki gospodarzy pełnili: sołtys miejscowości Pani Irena Woźniak oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Bożena Daszewska. W swoim wystąpieniu Pani Bożena Daszewska przedstawiła historię powstania świetlicy oraz serdecznie dziękowała władzom gminy za zrealizowanie całego projektu oraz pracownikom Urzędu za opracowanie wniosku, czuwanie nad jego prawidłowym przebiegiem oraz pomoc w organizacji dzisiejszej uroczystości. Oczywiście nie obyło się bez zwyczajowych podarunków dla osób, które przyczyniły się do powstania tego pięknego obiektu. O prezentach nie zapomnieli również przybyli na uroczystość goście. Oficjalne uroczystości otwarcia świetlicy zakończyły się występami uczniów z Zespołu Szkół w Cedrach Małych , którzy zaśpiewali, zatańczyli oraz przedstawili program artystyczno-humorystyczny. Specjalną piosenkę na temat zalet posiadania własnej świetlicy wykonały młode mieszkanki miejscowości. Po hucznym występie młodzieży przyszedł czas na wspólną biesiadę, na której można było skosztować przepysznych dań oraz smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Leszkowa. Uroczyste otwarcie świetlicy zostało połączone ze Świętem Wałów podczas, którego przedstawiciele Klubu Nowodworskiego przedstawili tradycje ochrony przeciwpowodziowej na Żuławach, zaprezentowany został film „Europejskie Poldery – 10 sposobów na życie poniżej poziomu morza”. Jednak największym zainteresowaniem wśród zebranych cieszyła się prezentacja napełniania i układania worków z piaskiem. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił i przekonać się jak męczące i odpowiedzialne jest to zajęcie. Podczas całego dnia można było podziwiać w świetlicy wystawę „Inspiracje Europejskimi Polderami”. Był to niezapomniany dzień dla wszystkich przybyłych, a zwłaszcza dla mieszkańców, którzy wreszcie doczekali się swojego małego centrum życia kulturalnego.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Komunikat dotyczący pomocy materialnej dla uczniów.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
08.11.2010.

W związku ze świętem przypadającym na dzień 11 listopada, Urząd Gminy informuje, iż termin składania wniosków o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym  został przedłużony do dnia 18 listopada 2010 r.

 
Warsztaty z malowania na szkle - podsumowanie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
03.11.2010.
Przykładowa grafika

15 października dobiegły końca warsztaty z malowania na szkle realizowane w ramach projektu pn. „Bogactwo barw i kultury – dożynki w gminie Cedry Wielkie”. Warsztaty, w których uczestniczyło 9 osób trwały od sierpnia. W ich trakcie uczestnicy pod okiem instruktorskim Pani Karoliny Witkowskiej poznali techniki malowania na szkle oraz sposoby dobierania kolorów i nakładania farb. Wspólnie też szukali inspiracji do stworzenia niepowtarzalnych wzorów. W efekcie tego powstało wiele inspirujących prac. Malowanie na szkle to nie tylko ciekawie spędzony czas i dekoracja domu, ale także odkrycie w sobie pasji tworzenia i rozwijanie kreatywności tak uczestnicy podsumowali zakończone warsztaty.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Wielki Finał Turnieju Orlika 23.10.2010 - Hala Torwaru.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
29.10.2010.
Przykładowa grafika 

W dniach 20.10-23.10.2010 r. odbył się w Warszawie Finał Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Naszą Gminę w kategorii dziewcząt w wieku 12-13 lat reprezentowała drużyna podwórkowa Omega Cedry Wielkie W eliminacjach do turnieju wystąpiło 10743 drużyny na 914 Orlikach. Organizatorem Finału ogólnopolskiego „TURNIEJ ORLIKA” był Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. „TURNIEJ ORLIKA” był organizowany odrębnie dla drużyn dziewcząt i chłopców. W finale ogólnopolskim wzięły udział 64 zespoły, które zajęły I miejsca w swoich kategoriach w finałach wojewódzkich:

 

- w kategorii wiekowej 10-11 lat – 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców

- w kategorii wiekowej 12-13 lat – 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców.

   Zespoły składały się maksymalnie z 10 zawodników + 2 osoby towarzyszące.

 

Finał na Torwarze zgromadził na trybunach ponad 3 tysiące kibiców, dzieci i młodzież z całego kraju,  którzy od samego rana dojeżdżali autokarami do Warszawy żeby dopingować najlepsze drużyny w turnieju. 40-sto osobowa grupa kibiców z naszej gminy dotarła na Torwar o godz. 12:15. Przy wejściu na Torwar obdarowano nas gadżetami które wykorzystaliśmy do kibicowania drużynom. Każdy kibic otrzymał koszulkę z logo Orlika. Gościem Finału był Premier Donald Tusk. Premier witany gorącymi brawami widzów zajął miejsce na trybunach wśród młodzieży i z uwagą śledził grę młodych piłkarek i piłkarzy we wszystkich meczach finałowych. A emocji w meczach finałowych nie brakowało. Podczas trwania rozgrywek zadbano również o przybyłych na finał kibiców, którzy mogli spróbować swoich sił w kilku sportowych konkurencjach - jeździe na nartach zjazdowych, skokach narciarskich, w roli bramkarza na meczu piłkarskim, w meczach tenisowych czy na torze kajakowym. Konkursy dla kibiców zostały zorganizowane na zapleczu trybun, gdzie ustawiono 10 stanowisk z symulatorami sportowymi. Program prowadził Pan Darek Szpakowski i DJ UCHO prezenter znany młodzieży z finałów wojewódzkich Turnieju Orlika. Jego rolą była organizacja dopingu kibiców, wprowadzenie nauki haseł i okrzyków. Całej zabawie towarzyszyła muzyka, która zachęcała kibiców do jeszcze bardziej gorącego dopingu.

Specjalnymi gośćmi finału byli również medaliści olimpijscy, którzy rozdawali autografy kibicom. Nasza młodzież bardzo profesjonalnie do tego podeszła i zdobyła autografy znanych wszystkim sportowców. W kategorii dziewcząt młodszych po wspaniałej grze zwycięstwo wywalczył zespół SP 12 Tęcza Bydgoszcz. W kategorii chłopców młodszych drużyna UKS 4 Kościan pokonała UKS Wodnik Górzno. W meczu finałowym dziewcząt starszych zagrała kolejna drużyna z Barcelona Gościno, która po wspaniałej walce uległa  dziewczętom z MUKS 2 Stilon Gorzów. W ostatnim meczu finałowym, w kategorii chłopców starszych, zespół Gimnazjum Nr 1 Bytom zwyciężył drużynę OLO Władysławów. Medale i puchary dla najlepszych zespołów Turnieju Orlika wręczał Premier Donald Tusk oraz Minister Sportu Adam Giersz prezesi PZU Andrzej Klesyk oraz PKN ORLEN Jacek Krawiec. Nasze dziewczyny zajęły wysokie 12 miejsce. Zdobycie XII miejsca jest wielkim sukcesem naszych młodych piłkarek, który został poprzedzony pracą i zaangażowaniem trenera i dziewcząt. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Pomoc materialna dla uczniów.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.10.2010.

Informujemy,  iż w terminie od 28 października do 12 listopada 2010  roku  można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej dla uczniów. Pomoc finansowa w formie stypendium  przysługuje uczniom   z terenu Gminy, uczęszczającym do szkół publicznych i niepublicznych. Warunkiem uprawniającym do ubiegania się o stypendium jest dochód na jednego członka rodziny nie przekraczający kwoty 351,00 zł netto (za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku). Dla osób posiadających gospodarstwo rolne dochód ustalany jest na podstawie 1ha przeliczeniowego, który wynosi 207,00 zł. Wnioski można odbierać w sekretariatach wszystkich szkół leżących na terenie Gminy Cedry Wielkie oraz w Urzędzie Gminy  pok. nr 14.

 Szczegółowe informacje dotyczące wniosku w załączniku  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Służba w Narodowych Siłach Rezerwowych.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
21.10.2010.
Przykładowa grafika

Narodowe Siły Rezerwowe, (NSR) tworzą żołnierze rezerwy, którym nadano przydziały kryzysowe. Jest to zasób żołnierzy rezerwy, posiadających przydziały kryzysowe na określone stanowiska służbowe w jednostkach wojskowych, nadane w wyniku ochotniczo zawartych kontraktów na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostających w dyspozycji do wykorzystania w przypadku realnych zagrożeń militarnych i niemilitarnych, zarówno w kraju, jak i poza granicami państwa. Nabór do służby ma charakter otwarty i jest oparty na konkurencji. Ogólne kryteria naboru są takie same, ale testy i sprawdziany dla kandydatów mogą się od siebie różnić w zależności od specyfiki jednostki.Współczesne Siły Zbrojne to miejsce także dla Kobiet, które obecnie stanowią coraz wyższy procent stanu osobowego armii. Rekrutacja kobiet do Narodowych Sił Rezerwowych odbywa się na zasadach konkurencji, liczy się przygotowanie, możliwości psychofizyczne, wyniki testów i rozmowy kwalifikacyjnej kandydatki. Nie określono limitu stanowisk dla kobiet w mundurach - o miejsce w Narodowych Siłach Rezerwowych może ubiegać się każdy.

Więcej informacji o NSR   >>  LINK

 
Lekcja przeciwpowodziowa w terenie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
14.10.2010.
Przykładowa grafika

Uczniowie Gimnazjum Cedry Wielkie i Cedry Małe w dniach 23 i 29 września br.  byli uczestnikami projektu ,,Związki Wałowe wracają’’ realizowanego przez Salwinia Ekoklub przy Stowarzyszeniu Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski. Lekcja rozpoczęła się w miejscowości Nowy Dwór Gdański skąd uczestnicy udali się kolejką do miejscowości Cyganek. W tym urokliwym miejscu młodzież zwiedziła kościół grekokatolicki, dom podcieniowy oraz zabytkowy cmentarz. Podczas tego pobytu uczniowie zapoznali się również z procedurami przygotowania gospodarstwa na wypadek powodzi oraz wysłuchali prelekcji na temat związków wałowych.  Po wizycie w Cyganku młodzież udała się kolejką do miejscowości Tujsk. W tujskim gimnazjum przeszli szkolenie w układaniu wałów przeciwpowodziowych przy pomocy maszyn ładujących TRRIO. Każdy z uczniów po samodzielnej obsłudze urządzeń otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Uzupełnieniem szkolenia był pokaz ratownictwa przedmedycznego przeprowadzony na fantomach. Ostatnim punktem programu lekcji była prelekcja o okolicznych polderach na stacji pomp w Rybinie. Na zakończenie uczniowie i opiekunowie zostali poczęstowani gorącą czekoladą i ciastkami domowego wypieku.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Powszechny Spis Rolny 2010.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
02.09.2010.

Urząd Gminy w Cedrach Wielkich informuje, iż z dniem 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 31 października br. Celem spisu jest zebranie danych, na podstawie których można będzie dokonać szczegółowej charakterystyki polskich gospodarstw rolnych, w tym również na tle rolnictwa Unii Europejskiej. Informacje zebrane w trakcie spisu przekazane zostaną  na potrzeby oceny dotychczasowych oraz kształtowanie nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

LIST PREZESA GUS   >>  załącznik

ULOTKA INFORMACYJNA   >>  załącznik

ULOTKA PROMUJĄCA SAMOSPIS   >>  załącznik

Artykuły z gazety "Fakt" dotyczące Spisu Rolnego   >>  artykuł 1  artykuł 2

Film instruktarzowy dotyczący samospisu internetowego  >>  link

Audycje radiowe dotyczące spisu rolnego  >>  link

 

 
Sprawozdanie z uroczystości Pasowania na ucznia na Westerplatte.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
06.10.2010.
Przykładowa grafika

Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na  pełnoprawnego ucznia. Tą uroczystą chwilę poprzedzają przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa ale również obowiązki.  Wspólnie z wychowawcą przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami. W tym roku szkolnym uroczystość Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Wocławach  im. Obrońców Ziem Polskich odbyła się 22 września 2010 r. na Westerplatte. Jest to miejsce szczególne dla Polaków dlatego też nadało to uroczystości bardzo podniosły charakter. To wspaniała lekcja patriotyzmu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Brali w niej udział :uczniowie całej szkoły, nauczyciele, ksiądz proboszcz , rodzice i dziadkowie oraz zaproszeni goście. W imieniu Wójta Gminy życzenia i upominki w formie słodyczy przekazała Radna Pani Henryka Dąbrowska, które sprawiły dzieciom ogromna radość.  Do życzeń dołączyła się Pani Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice. Tego dnia  uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii - pod kierunkiem przewodników poznali dokładną historię tego niezwykłego  miejsca. Wspólnie z przewodnikiem odbyli spacer po Gdańskiej Starówce. Dzień ten dostarczył dużo wspaniałych wrażeń i dlatego na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
"Działaj lokalnie".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
06.10.2010.
Przykładowa grafika

W dniu 25 września br. w miejscowości Trutnowy i Koszwały-Ostatni Grosz odbyły się festyny rodzinne związane z otwarciem placów zabaw wykonanych w ramach Programu ,,Działaj lokalnie’’. Na place zabaw zostały zakupione ławeczki, huśtawki, zjeżdżalnie oraz elementy wspinaczkowe za kwotę blisko 25.000 zł. W festynach brały udział dzieci, rodzice oraz ich  opiekunowie. Pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej odbyły się liczne konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Było ognisko i kiełbaski. W Koszwałach-Ostatnim Groszu odbyły się  pokazy strażackie, które zaprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Koszwał. Ćwiczenia w gaszeniu ogniska sprawiły niesamowitą frajdę nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Organizatorzy zaprezentowali również małe ZOO, w którym dzieci pod opieką dorosłych mogły karmić i bawić się z dwiema kozami, cielaczkiem, chomikiem, małym pieskiem oraz królikiem.  Dzięki nowym placom zabaw dzieci i młodzież będą spędzać czas  w bezpiecznym miejscu z dala od ruchliwej trasy oraz będą się bawić na elementach posiadających odpowiednie atesty. Projekty miały na celu zaspokojenie potrzeb dzieci w zakresie rozwoju umiejętności ruchowych oraz stworzenie miejsca spotkań oraz wzrost integracji rodziców i opiekunów. Wierzymy że poprzez aktywne i bezpieczne spędzanie czasu  zwiększy się estetyka miejscowości i wzrośnie jakość życia na obszarach wiejskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Udział Gminy Cedry Wielkie w Samorządowo - Diecezjalnych Dożynkach Województwa Pomorskiego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
05.10.2010.
Przykładowa grafika

W dniu 19 września br. w Lubaniu na terenie wystawienniczo-targowym Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się Samorządowo Diecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego. Impreza odbyła się w ramach  XIII Kaszubskiej Jesieni Rolniczej i  zgromadziła nie tylko rolników, producentów zbóż i hodowców, ale także sadowników, ogrodników, producentów maszyn rolniczych, przedstawicieli firm nasiennych, przetwórców. Na licznych stoiskach prezentowano dorobek kulturalny, osiągnięcia rolnicze poszczególnych powiatów, rękodzieło ludowe, potrawy regionalne. Odbyły się liczne konkursy.  Gmina Cedry Wielkie w ramach konkursu zaprezentowała wystawę ,,Kadry czasu. Cedry Wielkie’’, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Ogromne wrażenie na uczestnikach dożynek zrobiły prace z batiku wykonane w ramach projektu pn. ,,Bogactwo barw i kultury - dożynki w Gminie Cedry Wielkie’’ finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach konkursu na najpiękniejsze stoisko Gmina Cedry Wielkie zdobyła statuetkę  ,,Za najlepszą  promocję regionu’’. Była to jedyna nagroda przyznana przez Marszałka Województwa Pomorskiego na tegorocznych Dożynkach Samorządowo-Diecezjalnych. Nieodzownym elementem rozpoznawczym naszego stoiska były ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Leszkowa, oraz  chleb własnego wypieku, który zdobył I miejsce na tegorocznych gminnych dożynkach w Cedrach Małych.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Gimnazjalny kurs na edukację.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
04.10.2010.

Z początkiem października rozpoczną się i potrwają do czerwca 2011 r. bezpłatne dodatkowe zajęcia dla uczniów Gimnazjum w Cedrach Wielkich, które realizowane będą w ramach programu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wyrównywanie szans edukacyjnych w regionie poprzez programy rozwojowe”. Udział w dodatkowych zajęciach, które odbywać się będą w każdą sobotę, ma pomóc uczniom rozwijać kompetencje i zainteresowania w obszarach nauk: matematyczno-przyrodniczych, językowych, humanistycznych i ICT. Realizowane będą również zajęcia sportowe, które mają przyczynić się do rozwoju takich cech jak: wytrwałość, zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole i oczywiście tężyznę fizyczną. Nowością jest program objęcia uczniów szeroko rozumianą opieką psychologiczno-pedagogiczną. Organizatorzy projektu - Urząd Marszałkowski zapłacą za organizację całego przedsięwzięcia tj. łącznie 944 godzin ww. zajęć oraz pokażą szkole atrakcyjny sprzęt sportowy oraz zestaw multimedialny z tablicą interaktywną. Można szacować, iż pozyskane środki na realizację tego projektu oscylują w granicach 50 tys. zł. Ponadto kandydatury czterech uczniów, którzy poczynią największe postępy oraz będą najaktywniejszymi podczas zajęć, dyrektor zgłosi do nieodpłatnego udziału w obozie sportowym,który zorganizowany ma być w okresie przyszłorocznych wakacji. Program ten nastawiony jest na wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży, by stworzyć im równe możliwości konkurowania z uczniami innych gimnazjów w powiecie czy podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Aktualnie w trakcie ubiegania się o przystąpienie i realizację analogicznego projektu jest również Gimnazjum z Cedrów Małych i wszystko wskazuje na to, iż starania te zakończą się powodzeniem.

 

 
Trenujemy, Gramy i Zdobywamy Puchary - ORLIK 2012.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
30.09.2010.
Przykładowa grafika

1 września 2010 roku rozpoczął się trzeci Etap Akademii Orlika przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich. Podczas I  etapu odbyły się testy sprawnościowe, natomiast  etap II to ,,Wakacje z Orlikiem’’.  Zajęcia w ramach trzeciego etapu odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. od godz. 16.00 do godz. 17.30. Jedna grupa szkoleniowa składa się z 15 zawodników. Na orliku trenują dwie grupy.  Po realizacji szkoleń Etapu III, dzieci kierowane będą na treningi do klubu współpracującego z Akademią Orlika.  Wszystkie zajęcia prowadzone są według programu opracowanego przez Akademię Orlika, a treningi prowadzi Pan Michał Woźniak, który brał udział w szkoleniu Akademii Orlika dla trenerów i instruktorów piłki nożnej. Dzieci biorące udział w szkoleniu otrzymały podczas tegorocznych dożynek gminnych z rąk: Pana Cezarego Bieniasz Krzywiec Starosty Powiatu Gdańskiego, Pana Ryszarda Świlskiego Zastępcy Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz Wójta Gminy Cedry Wielkie Pana Janusza Golińskiego pakiet treningowy w postaci: koszulka, spodenki, getry i torba sportowa. Boisko zostało wyposażone w przenośne bramki oraz piłki.

 

Drugim wydarzeniem w dniu 18.09.2010 r.  był gminny etap eliminacji do  Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska  W turnieju startowało 12 drużyn w czterech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach brały udział drużyny podwórkowe pod warunkiem, że miały swojego opiekuna. W najciekawszych meczach UKS Cedraki zremisowały z Wisłą Długie Pole 2:2, FC Cedry Wielkie pokonały KS Cedry Wielkie 4:1. Do dalszych rozgrywek na wyższym szczeblu awansowały drużyny Omegi Cedry Wielkie, KS Wocławy, UKS Cedraki, FC Cedry Wielkie. W ramach rozgrywek zostały wręczone puchary w czterech kategoriach ufundowane przez Pana Janusza Golińskiego-Wójta Gminy. 1 października br. jako pierwsza w swojej kategorii rozegra mecz drużyna FC Cedry Wielkie. Drużyna wraz ze zorganizowaną grupą kibiców z Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich wyjeżdża do Rumi.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  GALERIA 1  GALERIA 2

 
Dożynki Gminne w słońcu.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
10.09.2010.
Przykładowa grafika

W minioną niedzielę dnia 05 września 2010 r. Gmina obchodziła coroczne Święto Plonów, które w tym roku odbyło się w sołectwie Cedry Małe. Obchody rozpoczęto odprawieniem dziękczynnej Mszy Św. w kościele pw. Ducha Świętego w Cedrach Małych, podczas której poświęcono dożynkowy chleb oraz wieńce. Doniosłym akcentem ceremonii było wręczenie przez Kapitułę w końcowej części Mszy Św. Wójtowi Gminy Januszowi Golińskiemu medalu "Za Zasługi dla Rozwoju Gminy Cedry Wielkie". Po zakończonym nabożeństwie Starostowie tegorocznych dożynek - Anna Wołkowicz z Cedrów Małych i Witold Piotrowski z Błotnika, przekazali gospodarzowi Gminy-Januszowi Golińskiemu symboliczny bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów zbóż. Następnie uczestnicy uroczystości oraz zaproszeni goście w orszaku z akompaniamentem Orkiestry przeszli na boisko przy Zespole Szkół w Cedrach Małych, gdzie odbywały się dalsze obchody dożynkowe. Na wstępie Wójt Gminy Janusz Goliński przywitał wszystkich zaproszonych gości, głównie samorządowców z powiatu gdańskiego, wśród których byli obecni m.in. Starosta Powiatu Gdańskiego Cezary Bieniasz-Krzywiec oraz Poseł na Sejm RP Piotr Ołowski. Następnie Wójt Gminy wręczył przyznane przez Kapitułę medale "Za Zasługi dla Rozwoju Gminy Cedry Wielkie" po czym Przewodniczący Komisji Rolnictwa ogłosił wyniki tegorocznego konkursu "Piękna Wieś 2010" oraz dokonał wręczenia dyplomów dla laureatów konkursu. Po części oficjalnej na scenie wystąpiły dziecięce zespoły wokalno-taneczne takie jak: "Tęczowy Mix" ze szkoły w Cedrach Wielkich, przedszkolaki ze Słonecznego Okienka Przedszkolnego z Trutnowa wraz z uczennicami ze Szkoły Podstawowej w Giemlicach, które zatańczyły fragment "Jeziora Łabędziego". Na scenie zaprezentowały się również uczennice ze Szkoły Podstawowej w Cedrach Małych w efektownym układzie tanecznym z pomponami. Odbyły się również liczne atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy - konkursy, gry, zabawy oraz spektakl pt."Tańcz w rytmie maminkowej melodii". Najwięcej radości i śmiechu wzbudziły popisy "bab dożynkowych", które w rytm znanych przebojów w komiczny sposób prezentowały swoje stroje. W ramach przeprowadzonego "Turnieju Sołectw" tj rywalizacji o najpiękniejszy wieniec czy stoisko dożynkowe, w ogólnej punktacji I miejsce zajęło sołectwo Giemlice, na  II miejscu uplasowały się Leszkowy, zaś na III Miłocin. Dobrej atmosferze i zabawie na dożynkowym placu sprzyjała pogoda, która w godzinach południowych całkowicie się zmieniła na słoneczną i zachęciła mieszkańców do licznego udziału w dożynkowych obchodach.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >> galeria 1  galeria 2  galeria 3  galeria 4  galeria 5  galeria 6

 

 
Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
09.09.2010.
Przykładowa grafika

W dniach 18-19 września 2010 r. na boisku ORLIK przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich odbędzie się turniej w piłce nożnej. Rozpoczęcie turnieju o godz.  9:00 (odprawa techniczna). Udział biorą dzieci w kategoriach wiekowych: 10-11 lat chłopcy, 10-11 lat dziewczynki, 12-13 lat chłopcy, 12-13 lat dziewczynki. Udział drużyn (maksymalnie 10 osób) plus dorosły opiekun proszę zgłaszać do koordynatora Michała Woźniaka (tel. 501-784-977 ) lub do opiekunów na Orliku do 16.09.2010 r. W turnieju mogą brać udział drużyny podwórkowe. UWAGA: Wygrane drużyny z poszczególnych kategorii wiekowych biorą udział w rozgrywkach na wyższym szczeblu.

 

 

 
IV Dni Organizacji Pozarządowych Powiatu Gdańskiego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
07.09.2010.

W dniach 10-11 września w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbędą się IV Dni Organizacji Pozarządowych Powiatu Gdańskiego. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie poniżej.

 

 
Będzie hala sportowa dla mieszkańców.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
02.09.2010.
Przykładowa grafika

Opracowana wstępna koncepcja rozbudowy szkoły w Cedrach Wielkich przewiduje powstanie nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Rozbudowa szkoły jest niezbędna, chociażby z uwagi na zwiększającą się co roku liczbę uczniów. Stąd projekt budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Chcemy by Cedry Wielkie, w których osiedla się coraz więcej dotychczasowych mieszkańców Trójmiasta mogły zaoferować nowoczesny i spełniający wszystkie standardy poziom kształcenia i niezbędną ku temu infrastrukturę. Nowy obiekt ma mieć m.in. część widowiskową na 130 miejsc i arenę 20x40 m. Przy okazji budowy hali szkoła rozbuduje też bibliotekę. Powstała już koncepcja architektoniczna nowego obiektu, oraz wstępne kosztorysy. Budowa obiektu ma kosztować ok. 10 mln złotych. Część środków ma pochodzić m.in. z Urzędu Marszałkowskiego. Zanim projekt zostanie zrealizowany władze Gminy chcą poznać zdanie mieszkańców, tak by obiekt spełniał wszystkie ich oczekiwania.

W załączniku prezentujemy galerię z wizualizacją hali widowiskowo-sportowej    

ZAŁĄCZNIK

 
Warsztaty z batiku dobiegły końca.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
01.09.2010.
Przykładowa grafika

27 sierpnia br. odbyło się ostatnie spotkanie uczestników zajęć z batiku, podczas którego adepci tej sztuki nie tylko znaleźli chwilę na dokończenie i przejrzenie swoich ostatnich prac, ale przede wszystkim na miłe rozmowy i serdeczne podziękowania dla prowadzącej zajęcia Pani Jolanty Abryszyńskiej. Mimo, iż batik jest bardzo pracochłonną techniką wymagającą dużego skupienia to efekt końcowy wart jest wszystkich zabiegów i czasu, jaki został poświęcony przez uczestników na wykonanie poszczególnych prac. Rezultaty są zachwycające, a będzie można się o tym przekonać oglądając specjalnie zorganizowaną wystawę podczas tegorocznych dożynek gminnych w Cedrach Małych dnia 05.09.2010 r, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
"Pomorskie - dobry kurs na edukację".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
01.09.2010.
Przykładowa grafika

Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Cedrach Wielkich oraz Gimnazjum im. Juliusza Kraziewicza w Cedrach Małych zostały zakwalifikowane do projektu pn. „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wyrównanie szans edukacyjnych w regionie poprzez programy rozwojowe” realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.2 POKL 2007 – 2013. Projekt przewiduje realizację zajęć dydaktyczno – wyrównawczych i sportowych oraz wsparcie psychologiczno - pedagogiczne w 90 gimnazjach województwa pomorskiego.

 
Biesiada sąsiedzka 2010.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
01.09.2010.

Przykładowa grafikaPięknego lipcowego dnia, mieszkańcy Cedrów Małych spotkali się przy wspólnym stole, by po raz drugi już przywitać razem lato, podpatrywać zmagania piłkarzy i świętować kolejny sukces miejscowej drużyny - Korony Cedry Małe. Podobnie jak w zeszłym roku nasze biesiadowanie uświetniły: rozgrywki piłki nożnej, konkursy dla dzieci, przepyszna grochówka, kolorowe stoiska oraz świetna muzyka, przy której zabawa trwała do białego rana. Imprezę rozpoczęły rozgrywki piłki nożnej o  Puchar Starosty Powiatu Gdańskiego, w których uczestniczyły następujące drużyny: GLKS Różyny, Fosfory Wiślinka i Korona Cedry Małe. Walka była zacięta, jednak wszyscy zawodnicy podkreślali, że tego dnia liczyła się dobra zabawa, a nie ostateczny wynik. W między czasie najmłodsi uczestnicy szaleli na parkiecie, brali udział w konkursach i wygrywali super nagrody.  Czas mijał nam miło, aż nadeszła  oficjalna część naszego spotkania – przedstawienie wyników turnieju, rozdanie nagród oraz podsumowanie sezonu 2009/2010 , w którym to nasza drużyna – Korona Cedry Małe zajęła pierwsze miejsce, zdobywając awans do Ligi Okręgowej. Do wręczenia nagród poprosiliśmy gościa specjalnego Wójta Gminy Cedry Wielkie Pana Janusza Golińskiego.

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Gdańskiego zdobyła KS Korona Cedry Małe

II miejsce GLKS Różyny

III miejsce Fosfory Wiślinka

 

Wręczono również dodatkowe nagrody:

 

Najlepszy strzelec – Mariusz Hefta

Najlepszy bramkarz – Adam Siemieniuk

 

Wyróżniono także kierowników drużyn: Pana Misiaka, Pana Dutko oraz Pana Pomirskiego. Za udział i świetną zabawę podziękowała uczestnikom Prezes Korony Pani Anna Moritz, po czym zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Nadeszła chwila wyczekiwana przez zawodników Korony oraz wszystkich sympatyków drużyny. Prezes KS Korona Cedry Małe Anna Moritz rozpoczęła od podziękowań: zawodnikom za zapał, sponsorom oraz Panu Wójtowi za wsparcie i zrozumienie, Anastazemu Melnyczuk oraz Adrianowi Kowalskiemu za pomoc przy dowozach i opiece nad drużynami młodzieżowymi, Łukaszowi Moritz oraz Bogdanowi Gagat za pomoc przy dowozach, Trenerowi Pawłowi Kunda za ogromny zapał i zaangażowanie. Pamiątkowe medale oraz gratulacje dla Pani Prezes i Trenera wręczył Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński. Zawodnicy również przygotowali niespodziankę dla Pani Prezes, Pana Grzesia i Trenera.

Po wysiłku związanym z uczestnictwem w rozgrywkach i konkursach wszyscy ze smakiem posilili się grochówką przygotowaną przez panie kucharki z Zespołu Szkół w Cedrach Małych, a podanej przez Panie Maryle Pomirską i Agnieszkę Ciesielską – dziękujemy bardzo. Nie zapadł jeszcze zmrok, a na parkiecie brakowało już miejsca. Zabawa trwała do czwartej rano. Dziękujemy za wspólne biesiadowanie. Do zobaczenia za rok.

 

 

Sponsorzy KS Korona Cedry Małe

 

1. AGENCJA CELNA - Teresa Żytkowiak

2. ROLKOM - maszyny rolnicze i komunalne. W. Schwoch & M. Bogun

3. ROLTOP - maszyny rolnicze. Marek Kunce

4. MARCIN RESZPĄDEK

5. BANK SPÓŁDZIELCZY w Pruszczu Gdańskim

6. SOŁECTWO CEDRY MAŁE

7. ADRUG - firma budowlana. Zbigniew Kwiatkowski, Zdzisław Gurda

8. BOGDAN GAGAT

9. ZBIGNIEW KWIATKOWSKI

10. GRZEGORZ MORITZ

11. DIGITAL SERVICE - DIGIMARKET.PL - Arkadiusz Krawczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  GALERIA 1  GALERIA 2

 

 
Klub Sportowy Korona Cedry Małe 3 lata później - awans do Ligi Okręgowej.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
27.08.2010.
Przykładowa grafika

W sezonie 2009/2010 Klub Sportowy Korona Cedry Małe wygrał rozgrywki o mistrzostwo Klasy A. Nasza Drużyna zajęła pierwsze miejsce w tabeli z wynikiem 45 punktów, z największą ilością strzelonych bramek z radością, której nie sposób opisać !. Klub założono w 2007 roku, pod koniec sezonu 2009/2010 drużyna awansowała do A klasy. Minął kolejny rok i jesteśmy w Lidze Okręgowej. Niezapomniana bramka strzelona przez Łukasza Bzdzikota. Gol, który otworzył nam drzwi do awansu, tej chwili nie zapomni nikt, kto widział tę zaciętą walkę na boisku. Emocje były tak wielkie, że wszystko wokół wirowało, a okrzykom radości nie było końca. Trener często podkreśla, że do tego sukcesu przyczyniło się wiele osób, że „ każdy dołożył swoja cegiełkę”. Tych osób jest naprawdę sporo, pozwolę sobie wymienić kilka najważniejszych. Prezes Klubu Anna Moritz – absolutnie wszystkie formalności dla trzech drużyn, pozyskiwanie sponsorów na sprzęt, spełnianie wszystkich pomysłów trenera.  Grzegorz Moritz - mrówcza praca przy boisku (murawa, bramki duże, średnie, małe, boisko, ławki, ławki rezerwowych, barierki), dowożenie kibiców, dowożenie na treningi trampkarzy z sąsiednich wiosek, opieka nad trampkarzami i dowożenie juniorów na mecze. Michał Tutak – administracja strony internetowej.  Katarzyna Moritz - fotografia, opieka medyczna, strona internetowa. Anastazy Melnyczuk i Adrian Kowalski - którzy nie tylko grają, ale pomagają prowadzić dwie drużyny młodzieżowe, które niestety nie mają trenera (brak funduszy). Trener Paweł Kunda - prowadzenie treningów, dostarczanie nowych pomysłów. Człowiek, który dostał swoją pierwszą szansę: trenować B-klasę jako 28-letni  młody chłopak. Zaangażowany w sprawę duszą i ciałem.  Zawodnicy - chłopaki z Cedrów Małych, Błotnika, Koszwał, Miłocina, Kiezmarka i Stanisławowa. Kibice zawsze zorganizowani,  zawsze pełni wiary, zawsze z nami (nawet na meczach wyjazdowych !). I wreszcie Sponsorzy -  ludzie którzy bezinteresownie pomagają, dofinansowują, dowożą,  wspierają a przy okazji  też często zwyczajnie się z nami przyjaźnią. Na koniec ponownie zacytuje trenera: ”razem tworzymy historię”, historię Gminy Cedry Wielkie i naszych Cedrów Małych. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszą nam w tej przygodzie.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Konkurs Działaj Lokalnie - rozstrzygnięty.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
27.08.2010.
Przykładowa grafika

W tegorocznej edycji lokalnego konkursu grantowego Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin projekt pn. „Koszwały z myślą o dzieciach-budowa placu zabaw’’ przygotowany przez grupę nieformalną z Koszwał Ostatniego Grosza oraz projekt pn. ,,Bezpieczna rekreacja. Plac zabaw w Trutnowach miejscem integracji środowiskowej’’ przygotowany przez Radę Sołecką Trutnowy otrzymały dofinansowanie. Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które otrzymały wsparcie spotkały się 22 lipca w restauracji SAFIR przy ulicy Obrońców Wybrzeża w Pruszczu Gdańskim o godz. 16.00 na uroczystości podpisania umów o dofinansowanie zwycięskich projektów. Przyznano dotację w kwocie 5000,00 zł na działania, które według wnioskodawców są potrzebne w  środowisku lokalnym i które zakładają aktywny udział mieszkańców w realizacji założonych działań projektowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Z Małej Szkoły w Wielki Świat.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
27.08.2010.
Przykładowa grafika

Dzięki zaangażowaniu i aktywności kadry nauczycielskiej Szkoły Podstawowej w Giemlicach i Szkoły Podstawowej w Wocławach placówki te zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”. Projekt zwyciężył w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Ponadregionalne programy rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), języków obcych, przedsiębiorczości" i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 3.3.4. Projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" realizuje Federacja Inicjatyw Oświatowych (lider) z partnerami: Fundacją Wspierania Aktywności Lokalnej Fala, Fundacją Partnerstwo dla Środowiska, Fundacją Civis Polonus, Szkołą Wyższą Przymierza Rodzin. Działania w szkołach będą prowadzone od czerwca 2010 r. do września 2013 r., również w czasie wakacji. Podczas wakacji w latach 2011, 2012 i 2013 będą organizowane letnie obozy naukowe: matematyczno-przyrodniczy oraz społeczno-obywatelski. W każdym z nich weźmie udział po jednym uzdolnionym uczniu klasy V z każdej Małej Szkoły. W programie obozów zaplanowano m.in.: odwiedziny w placówkach naukowo- badawczych, oglądanie zbiorów w muzeach, pokazy związane z tematyką projektów, zajęcia i badania w plenerze.

 
Projekt "Bądź aktywny - zmień swoje życie" w gminie Cedry Wielkie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
16.08.2010.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cedrach Wielkich rozpoczyna realizację projektu systemowego pn. „Bądź aktywny – zmień swoje życie”,  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem realizowanego przedsięwzięcia jest ułatwienie dostępu do rynku pracy osobom pozostającym bez zatrudnienia, korzystającym z pomocy społecznej oraz zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej tych osób. W ramach projektu realizowane będą zadania obejmujące swoim zakresem aktywną integrację, pracę socjalną oraz wsparcie dochodowe. Przeprowadzone zostaną m.in: szkolenie z zakresu obsługi komputera, kurs prawa jazdy kategorii B, oraz C, kurs kosmetyczny, szkolenie z zakresu aktywnego poszukiwania pracy i inne. Wszystkie szkolenia są całkowicie bezpłatne. Projekt adresowany jest do 27 osób niepracujących i będących w wieku aktywności zawodowej, w szczególności długotrwale bezrobotnych o niskich kwalifikacjach zawodowych, korzystających z pomocy GOPS-u w Cedrach Wielkich. Z uczestnikami projektu zostaną podpisane kontrakty socjalne, które będą określały zakres zadań do wykonania oraz zasady współdziałania z beneficjentami projektu. Przez cały okres uczestnictwa w projekcie świadczona będzie praca socjalna oraz poradnictwo socjalne. Projekt w swoich założeniach ma się przyczynić do zaktywizowania klientów pomocy społecznej oraz zwiększenia ich szans na otwartym rynku pracy. Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie systemowym pt. „Bądź aktywny – zmień swoje życie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cedrach Wielkich (tel. 58 683 66 01). Więcej informacji o projekcie znajduje się na specjalnie utworzonej stronie internetowej –  zakładka "Bądź aktywny – zmień swoje życie’" znajdującej się w lewej części menu naszej strony internetowej.

 

 
Dzwon przyjaźni.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
10.08.2010.
Przykładowa grafika

W sobotę dnia 31 lipca 2010 r. odbyło się uroczyste poświęcenie XVII-wiecznego dzwonu, który wiosną br. powrócił z Lubeki do kościoła parafialnego w Cedrach Wielkich. Na tę szczególną uroczystość przybyli goście z Niemiec tj. Wiceprezydent Miasta Lubeka Lienhard Böhning oraz Heinz Pohl i Reinhard Meike jako przedstawiciele Unii Kościoła Ewangelickiego w Lubece. W uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich udział wzięli przedstawiciele władz Gminy tj. Wójt Gminy-Janusz Goliński oraz Przewodniczący Rady Gminy-Bożena Daszewska, Radni i Sołtysi, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. Wśród zaproszonych gości byli również członkowie Zarządu Klubu Nowodworskiego - Marek Opitz i Grzegorz Gola, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do tego, iż przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. W dowód uznania wręczone zostały przez Wójta Gminy-Janusza Golińskiego dla Przedstawicieli kościoła ewangelickiego z Niemiec oraz Klubu Nowodworskiego medale "Zasłużony dla Rozwoju Gminy". Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu, w którym przygotowana została okolicznościowa scenografia w formie wystawy przedstawiająca stare zdjęcia i pocztówki, pod nazwą "Cedry Wielkie - Kadry Czasu". Wykład nt. historii Cedrów Wielkich i fundatora dzwonu, burmistrza Gdańska Konstantego Ferbera wygłosił prof. Andrzej Januszajtis. Wójt Gminy złożył również podziękowanie pozostałym osobom  z Niemiec zaangażowanym w sprowadzenie dzwonu jak również Staroście Powiatu Gdańskiego - Cezaremu Bieniasz-Krzywiec oraz przedstawicielom Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego. W ten sposób uhonorowany został powrót po ponad 60 latach dzwonu, który zabrany z kościoła w czasie drugiej wojny światowej, po długiej tułaczce, powrócił do swojego pierwotnego miejsca.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>    GALERIA 1    GALERIA 2

 

 
Letni Jarmark Etnograficzny.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
22.07.2010.
Przykładowa grafika

18 lipca br Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Leszkowa oraz Panie z Kiezmarka zaprezentowały podczas „Dnia Żuławskiego” organizowanego w ramach Letniego Jarmarku Etnograficznego swoje umiejętności kulinarne. Na pięknie udekorowanym stoisku można było skosztować wiele pysznych potraw m.in.: pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, pierogi z kaszą gryczaną, twarogiem, rodzynkami i miętą, pierogi z kapustą i mięsem, placki ziemniaczane, cukinię w cieście naleśnikowym, owocowe kompoty, serniki, babki piwne oraz miętowy napój. Było to weekendowe spotkanie z pomorską sztuką ludową, rękodziełem i folklorem w ogrodzie przed Spichlerzem Opackim w Oliwie oraz  prezentacja i promocja Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Żuław. Prezentacji potraw kulinarnych oraz osiągnięć przybyłych Kół towarzyszyła wystawa ,,Żuławskie Żywioły’’ która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Podpisano umowy na realizację kolejnych inwestycji.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
22.07.2010.
Przykładowa grafika

13 lipca 2010 r. w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Wójt Gminy Janusz Goliński  z Marszałkami Województwa Mieczysławem Struk i Wiesławem Byczkowskim uroczyście podpisali dwie umowy na dofinansowanie projektów złożonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, osi Priorytetowej 9. Lokalna infrastruktura społeczna i inicjatywy obywatelskie, działanie 9.3 Lokalne inicjatywy obywatelskie  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych otrzymały: projekt pn. „Poprawa infrastruktury świetlicy wiejskiej w miejscowości Koszwały” oraz projekt pn. „Utwardzenie nawierzchni placu parkingowego oraz doposażenie placu zabaw wraz z organizacją imprezy plenerowej w Cedrach Wielkich”. Pierwszy projekt polega na modernizacji budynku świetlicy. Zakres prac obejmował będzie ocieplenie ścian budynku, wymianę stolarki okiennej, montaż ogrodzenia świetlicy, placu i boiska oraz utwardzenie terenu wokół sali.  Całość przedsięwzięcia szacuje się na 150 tys. zł. Przedmiotem drugiego projektu jest utwardzenie placu parkingowego za Żuławskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich oraz doposażenie istniejącego tam placu zabaw. Jego realizacja umożliwi organizację różnego rodzaju imprez masowych i usprawni pracę ŻOKiS-u. Koszt tego zadania opiewa na kwotę 182 tys. zł.  Początek realizacji obu przedsięwzięć  zaplanowany jest na wiosnę przyszłego roku.

 

 
II Etap Akademii Orlika - Wakacje z Orlikiem.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
22.07.2010.

Przykładowa grafika

Zapraszamy wszystkie dzieci, które przeszły pierwszy etap testów sprawnościowych w ramach Akademii Orlika na zajęcia  Wakacje z Orlikiem. Zajęcia będą odbywały się na boisku Orlik 2012 przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich. Zajęcia prowadzone będą przez trenera Akademii Orlika Pana Michała Woźniaka według specjalnego programu przygotowanego na potrzeby Akademii dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 04 sierpnia 2010 r.  o godz. 16.00 na boisku przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich.

 

Harmonogram zajęć dostępny w załączniku  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 

 
Dotacje na wspieranie zadań publicznych.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
22.07.2010.

W wyniku otwartego konkursu ofert na wspieranie wykonania zadań publicznych wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie ich realizacji w 2010 dotacje otrzymało:

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Długie Pole na realizację zadania publicznego pn. ,,Krajoznawstwo, wypoczynek dzieci i młodzieży’’- wysokość udzielonej dotacji 2.000 zł. Celem projektu jest poznanie przez dzieci własnej okolicy pod kątem zabytków, innych ciekawych miejsc i obiektów oraz walorów przyrodniczych, rozwijanie zamiłowania do aktywnego wypoczynku, poszanowanie symboli regionalnych, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i odpowiedzialności za innych członków grupy. W ramach tego projektu zostaną zorganizowane biwaki, rajd pieszy , powstaną ciekawe albumy. 

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Giemlice na realizację zadania pn:,, Nauka, Edukacja, Oświata i Wychowanie-wysokość udzielonej dotacji 2.000 zł. Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów malarskich, wycieczkę pieszą brzegiem Wisły oraz warsztaty dziennikarskie. Celem projektu jest kształtowanie wyobraźni artystycznej, rozwijanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie umiejętności dokonywania oceny niewłaściwego zachowania się innych wobec przyrody, rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej, wzbogacanie wiedzy i słownictwa, kształtowanie umiejętności uważnego słuchania.

 

Stowarzyszenie ,,Podaj rękę’’ z Miłocina na realizacje zadania pn ,,Porządek i bezpieczeństwo publiczne oraz przeciwdziałania patologiom społecznym’’- wysokość udzielonej dotacji 2.000 zł. Projekt polegać będzie na organizacji wypoczynku letniego z programem socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych. Program obejmuje działania o charakterze wypoczynkowym, rekreacyjnym, turystycznym, integracyjnym. Będą zajęcia innowacyjne między innymi polegające na spontanicznym układaniu, malowaniu, rysowaniu, klejeniu i rzeźbieniu.

 

 
Konkurs na najlepsze prace naukowe związane z tematyką Żuław.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
21.07.2010.

Stowarzyszenie Żuławy - gmin i powiatów żuławskich - ogłasza konkurs na najlepsze prace naukowe-licencjackie, inżynierskie, magisterskie lub doktorskie, obronione w 2009 roku, związane tematycznie, bezpośrednio lub pośrednio z regionem Żuław i delty Wisły. Cele Konkursu to: upowszechnianie wiedzy o Żuławach delty Wisły, wzbudzenie zainteresowania Żuławami delty Wisły, upowszechnienie prac naukowych mogących mieć wpływ na rozwój Żuław delty Wisły. Prace do Konkursu może zgłosić autor (autorzy) pracy. Fundusz nagród w konkursie wynosi 10.000 zł. Regulamin Konkursu oraz wzór wniosku zgłoszenia do Konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.stowarzyszeniezulawy.org.pl . Wszelkie informacje nt. konkursu można uzyskać w Biurze Stowarzyszenia Żuławy w Nowym Dworze Gdańskim, ul. Sikorskiego 23 pok. 29, telefonicznie pod numerem (55) 247-36-71 wew. 56 lub po przesłaniu zapytania na adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  .

 
Relacja z warsztatów z batiku.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
20.07.2010.
Przykładowa grafika

Trwające od czerwca zajęcia z batiku nabierają coraz większego tempa. Uczestnicy ze spotkania na spotkanie wykazują coraz większe umiejętności dzięki czemu powstało już wiele pięknych prac, które będzie można podziwiać podczas tegorocznych dożynek gminnych. Piękne prace zostały również stworzone przez dzieci, które spędzają wakacyjny czas w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu. Obecnie uczestnicy wykonują prace, które będą przedstawiać zabytki z terenu naszej Gminy. Niektóre z prac wykonanych podczas warsztatów przedstawiamy w poniższej galerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Dzieci i młodzież z Gminy Cedry Wielkie na paradzie żaglowców 2010.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
19.07.2010.

Przykładowa grafika

11 lipca 2010 roku 15 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Gminy Cedry Wielkie wraz z opiekunami uczestniczyła  w wielkiej paradzie żaglowców i jachtów na Nowej Motławie w Gdańsku. Promotorem i zarządzającym imprezą  Baltic Sail Gdańsk 2010 był Mateusz Kusznierewicz, żeglarz-olimpijczyk, a od 2010 roku morski ambasador Gdańska. Nasza grupa żeglowała pod dowództwem Komandora  Polskiego Klubu Morskiego Pana Piotra Mroczka. Do starego portu nad Motławą wpłynęła rekordowa liczba żaglowców, które zacumowały przy nabrzeżach Targu Rybnego. Natomiast rejonem cumowania flotylli jachtów była Marina Gdańsk przy ul. Szafarnia. W ramach zlotu zapewniono wiele atrakcji m.in. Festiwal Morski na Targu Rybnym, rejsy po Zatoce Gdańskiej oraz pokazy ratownictwa na Motławie. Dzieci biorące udział w tej imprezie oraz inni pasjonaci żeglarstwa będą mogli rozwijać swoje pasje w szkółce żeglarskiej, która powstanie po oddaniu do użytku przystani żeglarskiej w miejscowości Błotnik, która zostanie wybudowana  w ramach projektu „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Rozpoczęcie wakacji w Miłocinie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
19.07.2010.
Przykładowa grafika

3 lipca br. w parku wiejskim w miejscowości Miłocin odbyło się ognisko dla najmłodszych mieszkańców z okazji rozpoczęcia wakacji. W przeddzień dzieci wspólnie z rodzicami posprzątały park, by w sobotę był czysty i gotowy na wspólną zabawę. Za pieniążki uzyskane z Urzędu Gminy w Cedrach Wielkich zakupiono kiełbaski i zimne napoje. W celu uatrakcyjnienia sobotniego popołudnia organizatorzy zorganizowali konkursy, w których nagrodami były teczki i segregatory, które otrzymaliśmy od firmy Achilles Polska oraz gadżety ofiarowane przez innych zaprzyjaźnionych sponsorów. Najbardziej zaciętą konkurencją okazał się mecz piłki nożnej - dziewczynki kontra chłopcy. Mecz zakończył się zwycięstwem dziewczynek 6:5. Dla najmłodszych uczestników przygotowano konkurs taneczny,   w którym młodzi tancerze mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Dzieci nie kryły radości z otrzymanych upominków i jak zwykle pytały, kiedy zorganizowana zostanie kolejna zabawa specjalnie dla nich.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Aktualnie realizowane inwestycje w gminie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
07.07.2010.

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Miłocin, Trutnowy i Cedry Wielkie.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej został wyłoniony wykonawca - firma Hydrobudowa Gdańsk SA, która podjęła się realizacji inwestycji za kwotę 5,8 mln złotych. Prace budowlane rozpoczęły się 17 lutego. Planuje się, że inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec tego roku. W wyniku realizacji projektu  wybudowanych zostanie 14,35 km kanalizacji sanitarnej, a tym samym rozwiązany zostanie problem gospodarki ściekowej w trzech miejscowościach.  

GALERIA ZDJĘĆ

Wzrost aktywności społecznej i kulturalnej mieszkańców poprzez adaptację byłych zlewni mleka na świetlice wiejskie w miejscowościach Leszkowy i Stanisławowo.

Mieszkańcy Leszkowych i Stanisławowa będą mieli nowe świetlice wiejskie. Remont byłych zlewni mleka już wkrótce będzie miał swój finał. Planowany termin oddania budynków do użytku to wrzesień br. Prace budowlane wykonuje wyłoniona w wyniku przetargu firma „ELKOR-BUD” Sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku. Całość przedsięwzięcia pochłonie 455 tys. zł brutto. Ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, udało się na ten cel pozyskać 75% wartości netto. Po zakończeniu budowy zostanie również zakupione wyposażenie do świetlic. 

GALERIA ZDJĘĆ

Usprawnienie systemu komunikacji poprzez modernizację drogi Cedry Wielkie ulica Pionierów Żuław.

 Projekt polega na budowie ciągu pieszo-jezdnego ulicy Pionierów Żuław w Cedrach Wielkich o nawierzchni z kostki betonowo-brukowej, wraz ze zjazdem do drogi powiatowej w stronę ul. Osadników Wojskowych.  Budowany ciąg pieszo-jezdny ma długość 1153,57 metrów, a zjazd do drogi powiatowej - 45,9 metrów. Prace budowlane wykonuje Konsorcjum firm: POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku oraz TELEELEKTRONIKA – Bogusław Pszczoła z siedzibą w Łęgowie. Gmina otrzymała  na tą inwestycję dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 w kwocie 817 tys. zł co stanowi 50% kosztów kwalifikowanych projektu.  Pomorski Urząd Wojewódzki zrefundował już 38% tej kwoty.  Planowany termin oddania drogi do użytku to wrzesień br. 

GALERIA ZDJĘĆ

Szlakiem Mennonitów przez Powiat Gdański - budowa i  modernizacja infrastruktury pieszo - rowerowej na terenie gmin Pruszcz Gdański, Suchy Dąb i Cedry Wielkie.

 To kolejny projekt, który otrzymał dofinansowanie  z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. W wyniku jego realizacji w gminie Cedry Wielkie powstanie 6770 m infrastruktury pieszo – rowerowej. Obecnie roboty budowlano – montażowe trwają już w Kiezmarku, Leszkowach i Trutnowach. Na przyszły tydzień zaplanowano rozpoczęcie robót na odcinku Trutnowy – Cedry Wielkie. Inwestycje wykonuje firma MTM BRUKBET z siedzibą w Pszczółkach. Planowany termin rzeczowego zakończenia realizacji projektu to 30.09.2010 r.   

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 w placówkach szkolnych.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
07.07.2010.
Przykładowa grafika

25 czerwca 2010 r. świętowano we wszystkich szkołach zakończenie roku szkolnego. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku, ale także sukcesów i radości. Są one zasługą uczniów i nauczycieli. Uczniowie odebrali świadectwa, które są uhonorowaniem ich pracy. Największe powody do radości mieli uczniowie którzy otrzymali z rąk Wójta Gminy Pana Janusza Golińskiego nagrody pieniężne oraz statuetkę  dla najlepszych absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum. Nagroda pieniężna dla absolwentów szkoły podstawowej wyniosła 400zł , a dla gimnazjum 600zł. Życzymy gorącego lata, ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich oraz spędzenia jak najmilej wakacji. Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy Nauczycielom, Wychowawcom, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom szkoły wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Słowa podziękowania kierujemy również do Rad Rodziców i wszystkich Rodziców, którzy zawsze wspierają działania szkoły, służą radą i pomocą. Wam drodzy uczniowie życzymy udanych wakacji i powrotu do szkoły z radością oraz zapałem do dalszej pracy.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  GALERIA 1  GALERIA 2  GALERIA 3  GALERIA 4

 

 
Wyniki wyborów prezydenckich w Gminie - tura II.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
05.07.2010.
 WYNIKI GŁOSOWANIA Z GMINY CEDRY WIELKIE

Zamieszczamy wyniki głosowania na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z terenu Gminy Cedry Wielkie. Szczegóły dostępne są w odnośniku do strony poniżej.
 
IX Powiatowy Konkurs - "Żuławy Gdańskie - Nasza Mała Ojczyzna".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
05.07.2010.

Przykładowa grafika

Dnia 28 maja 2010 roku Zespół Szkół w Cedrach Wielkich po raz IX gościł uczestników Powiatowego Konkursu „Żuławy Gdańskie- nasza mała Ojczyzna”. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 9 szkół podstawowych i 3 gimnazja, łącznie 158 uczniów. Organizatorami konkursu był Urząd Gminy,  Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Związek Miast i Gmin Morskich, Stowarzyszenie ,,Żuławy Gdańskie‘’ w Trutnowach oraz Zespół Szkół w Cedrach Wielkich.  Celem konkursu jest odbudowa tożsamości Żuław Gdańskich, promocja gmin żuławskich powiatu gdańskiego oraz wzbogacenie wiedzy o regionie, jego związkach z Morzem Bałtyckim i Gdańskiem. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach : dla uczniów gimnazjum pierwszym etapem było napisanie testu wiedzy o regionie, a liczba uzyskanych punktów każdego z uczestników wpływała na ogólną punktację zespołową. Następnie zespoły 3-osobowe  przedstawiły i omówiły przygotowaną wcześniej wystawę fotograficzną promującą jeden z żuławskich szlaków turystycznych lub ciekawostki przyrodnicze regionu m.in. historię i środowisko geograficzne Żuław Gdańskich, szlaki turystyczne na Żuławach Gdańskich, obiekty zabytkowe: Pruszcza Gdańskiego, Koźlin, Krzywego Koła, Suchego Dębu, Steblewa, Wróblewa, Wiśliny, Grabiny Zameczek, Osic, Różyn, Pszczółek, Cedrów Wielkich, Trutnowa, Leszkowa, Kiezmarka, Koszwał i Miłocina. Gimnazajaliści wykonali turystyczną piosenkę o Żuławach z własnym tekstem i dowolną melodią. Bardzo ciekawą konkurencja była Żuławska kapliczka i prace plastyczne pt; ,,Ptaki na tle żuławskiego pejzażu’’ oraz Żuławski karmnik dla ptaków z charakterystycznym dla regionu elementem architektonicznym. Konkurs dla kategorii szkół podstawowych obejmował  również test wiedzy i turystyczną piosenkę, a pozostałe konkurencje to konkurs plastyczny pt; ,,W żuławskiej zagrodzie’’, praca wykonana ze słomy, siana, drewna, szyszek przedstawiająca Dziada i Babę oraz wykonanie Dzwonków Żuławskich dowolna techniką. Najlepsi uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami a wszyscy jego uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Urząd Gminy w Cedrach Wielkich, Radę Rodziców Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich, firmę Achilles z Cedrów Wielkich oraz Stowarzyszenie LGd „Trzy Karajobrazy". Łączna punktacja w konkursie wiedzy zadecydowała o przyznaniu nagród w postaci pucharów ufundowanych przez  Prezesa Związku Miast i Gmin Morskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

Wyniki konkursu  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Powszechny Spis Rolny 2010.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
02.07.2010.

Informujemy, iż w terminie 1 września - 31 października 2010 r. na terenie naszej Gminy przeprowadzony zostanie Powszechny Spis Rolny. Zasady przeprowadzenia spisu reguluje ustawa z dnia 17 lipca 2009 r. o powszechnym spisie rolnym (Dz. U. Nr 126, poz. 1040). Szczegóły w załączniku.

ZAŁĄCZNIK

 

 
Dzieci z Białorusi po raz drugi w Gminie Cedry Wielkie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
28.06.2010.

Przykładowa grafikaW dniach 14-23 czerwca 2010 r.  15-osobowa grupa dzieci w wieku 11-15 lat z Białorusi  wraz z opiekunem Panią Ireną Łapuszewską gościła  w naszej gminie w ramach akcji „Lato z Polską” organizowanej przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska, której prezesem był tragicznie zmarły w katastrofie pod Smoleńskiem Maciej Płażyński. W akcji od dwóch lat uczestniczy Gmina Cedry Wielkie. Celem akcji jest umacnianie kontaktu dzieci polskich mieszkających na Białorusi z polską kulturą, poprawa znajomości języka polskiego oraz utrwalenie własnej tożsamości narodowej. Gmina Cedry Wielkie zapewniła dzieciom i ich opiekunce wyżywienie i zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym w Mikoszewie, transport podczas wycieczek, atrakcje i imprezy dla dzieci. Podczas wszystkich wyjazdów towarzyszyła dzieciom Pani Teresa Gierszewska Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu z Urzędu Gminy w Cedrach Wielkich, która zadbała, aby program pobytu dzieci był bardzo urozmaicony i bogaty.

Dzieci pobyt na polskiej ziemi rozpoczęły od udziału w festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej w Giemlicach.  Festyn był przepełniony wspólnymi zabawami, a jego głównym punktem był udział w turnieju sportowym pn:,, Rusz się człowieku’’. Drugi dzień pobytu był przepełniony atrakcjami. Pierwszym punktem dnia było zwiedzanie Bazyliki Mariackiej i złożenie kwiatów na grobie inicjatora akcji Marszałka Macieja Płażyńskiego. Po krótkiej modlitwie dzieci udały się na wieżę widokową w Bazylice, z której podziwiały panoramę Gdańska. Kolejnym punktem dnia było spotkanie wszystkich grup z Białorusi wypoczywających na Pomorzu z władzami województwa pomorskiego przy Dworze Artusa. Na spotkaniu obecny był również Pan Wójt Gminy Janusz Goliński, który spotkał się z wychowawczynią grupy, która gościła w ubiegłym roku w naszej gminie z Panią Marią Sadowską. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie wszystkich grup oraz słodki poczęstunek w postaci tortu. Po skosztowaniu słodkości wszyscy wspólnie udali się w rejs na Hel. Dzieci miały okazję uczestniczyć w VI Dziecięcej Sesji Rady Gminy. Najbardziej podobało się im jak 15 młodych radnych z wielkim zacięciem walczyło o pieniądze dla swoich szkół. W tym dniu dzieci podziwiały również pomnik ,,Trzech Krzyży’’ w Gdańsku.

18 czerwca był dniem przepełnionym rozrywką i zabawą w wodzie. Dzieci fantastycznie bawiły się w sopockim Aqua Parku, a następnie udały się na spacer nad morze. Kolejnym punktem w rozkładzie dnia była Gdynia, gdzie nasi goście zwiedzili akwarium, okręt wojenny ,,Błyskawica’’ oraz Dar Pomorza. Po tych atrakcjach dzieci wróciły na teren naszej Gminy, aby zwiedzić zabytkowe kościoły w Giemlicach i w Cedrach Wielkich. 19 czerwca organizatorzy zabrali dzieci do centrum Hewelianum na wystawę interaktywną ,,Energia, Niebo i Słońce’’. Wystawa zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Największą atrakcją było to, że można było wszystkiego dotknąć, a nawet wykonać doświadczenia. Po emocjach naukowych grupa udała się do domu podcieniowego w  miejscowości Trutnowy, gdzie przyjęła ich Pani Prezes Stowarzyszenia Żuławy Gdańskie Pani Elżbieta Skirmuntt-Kufel.

Niedziela 20 czerwca rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Trutnowach. Na zakończenie mszy opiekunka grupy z rąk Księdza Tadeusza Losiak otrzymała obraz przedstawiający Kościół w Trutnowach oraz jego patronów św. Piotra i Pawła. Po miłych chwilach w Trutnowach grupa udała się na wycieczkę do Malborka, gdzie zwiedziła Zamek Krzyżacki i wystawę obrazu pt: ,,Bitwa pod Grunwaldem’’ wykonanego z klocków Lego. 20 czerwca był w Polsce dniem wyborów prezydenckich dlatego też w planie dnia nie mogło zabraknąć wizyty w lokalu wyborczym. Zespół Szkół w Cedrach Wielkich i Cedrach Małych zorganizował w dniu 21 czerwca  igrzyska sportowe. Grupa dzieci z Białorusi otrzymała pamiątkowe puchary w ramach podziękowania za udział w igrzyskach, a niektóre dzieci zdobyły medale. Po igrzyskach dzieci udały się do Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, gdzie uczestniczyły w spotkaniu z Marszałkiem Mieczysławem Strukiem, który przyjechał na uroczyste podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Wielokulturowe dziedzictwo Żuław poprzez modernizację domu podcieniowego w Miłocinie”. Zwieńczeniem wakacji w naszej gminie była wspólna lekcja języka polskiego i historii przygotowana przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Wocławach. W tym dniu w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu nastąpiło również podsumowanie całego pobytu dzieci z Białorusi na naszym terenie. Wystąpił zespół ,,Tęczowy Mix’’, zostały wręczone upominki, a dziewczynki z Białorusi Karina i Irena zaprezentowały wiersze w języku polskim. Wychowawczyni Pani Irena wręczyła upominki dla osób, które były zaangażowane w program pobytu. Końcowym punktem kolorowych wakacji była wizyta na basenie w Jantarze. 23 czerwca o godz. 3.30 uśmiechnięte i wdzięczne za okazaną życzliwość dzieci wsiadły do pociągu i odjechały do domu.  Wójt Gminy Cedry Wielkie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego programu oraz sponsorom.

Zapraszamy do galerii zdjęć >> GALERIA 1   GALERIA 2   GALERIA 3   GALERIA 4

 

 
Umowa na remont domu podcieniowego w Miłocinie podpisana.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.06.2010.

Przykładowa grafikaW dniu 21 czerwca br. w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyło się spotkanie z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Mieczysławem Struk. Spotkaniu towarzyszył humorystyczny występ artystyczny uczniów z Gimnazjum w Cedrach Małych. Ponadto przedstawiona została prezentacja opisująca plany związane z przekształceniem domu podcieniowego na Centrum Kultury Żuławskiej tzw. Folwark Żuławski, w którym docelowo mieścić się będzie galeria, informacja turystyczna, baza noclegowa, a także będzie to miejsce dokumentacji historycznej. W prezentacji zamieszczono również informacje o zrealizowanych już inwestycjach oraz  tych planowanych do realizacji w przyszłości.  Jednak głównym celem  spotkania było uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu pn. „Wielokulturowe dziedzictwo Żuław poprzez modernizację domu podcieniowego w Miłocinie” w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Koszty inwestycji, obejmującej m.in. wymianę poszycia dachowego, wzmocnienie fundamentów, osuszenie murów, oszacowano na ok. 2,2 mln zł, z czego 1,4 mln pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W wyniku realizacji projektu w domu podcieniowym zorganizowana zostanie oferta kulturalna skierowana do mieszkańców, artystów, studentów, uczniów, nauczycieli i organizacji pozarządowych. Odbywać się będą wyjazdy w plener, zajęcia z poznawania sztuki i historii, sesje fotograficzne, konkursy oraz żywe lekcje historii. Ponadto organizowane tam będą wystawy stałe i cykliczne zmieniające się. Adaptacja zabytku wpisuje się w ciąg działań służących ożywieniu Szlaku Menonickiego, biegnącego z Gdańska przez Żuławy Gdańskie.  Obecnie ogłoszony został przetarg na prace remontowe, które zgodnie z planem powinny rozpocząć się w połowie sierpnia.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Akademia Orlika.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.06.2010.

Przykładowa grafikaAKADEMIA ORLIKA - to projekt zainicjowany w 2009 roku i realizowany w ramach programu Moje Boisko Orlik 2012. Jego celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do regularnego uprawiania sportu oraz identyfikacja utalentowanych ruchowo chłopców i dziewcząt.  Serdecznie dziękujemy za udział w testach sprawnościowych będących podstawą naboru do II edycji programu Akademia Orlika, które odbyły się w dwóch etapach na Orliku przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich w dniach 15 maja i 11 czerwca 2010 r.  W testach eliminacyjnych wzięło udział 22 dzieci w wieku 6,7 i 8 lat. Dzieciom w zmaganiach towarzyszyli rodzice, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali swoim pociechom w pokonywaniu kolejnych wyzwań sportowych. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z logiem ,,Akademia Orlika’’ i pamiątkowy dyplom oraz gadżety z logiem Akademii. Organizatorzy testów przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Dzieci, które uzyskały najwyższe wyniki z testu zakwalifikowały się do drugiego etapu programu - Wakacje z Orlikiem. Etap wakacyjny będzie realizowany w dniach 01-31 sierpnia br. Zajęcia będą się odbywały w godzinach popołudniowych, na boisku Orlik w Cedrach Wielkich. Dokładny harmonogram zajęć zostanie umieszczony w lipcu br. na stronie www.szukamytalentow.pl  w sekcji Treningi. Wszelkich dodatkowych informacji udziela lokalny Koordynator Projektu  Pan  Michał Woźniak (telefon 501784977). Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom -  wierzymy, że udział w Akademii Orlika będzie dla dzieci niezwykle cennym przeżyciem, które przyczyni się do rozwoju sportowej pasji. Może za kilka lat będziemy podziwiać i cieszyć się z sukcesów naszych małych sportowców na arenach międzynarodowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Pierwsze miejsce Gminy Cedry Wielkie na Dniach Żuław w Nowym Dworze Gdańskim.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.06.2010.

Przykładowa grafikaW dniach 12 i 13 czerwca 2010 r.  w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Dni Żuław. Celem tego święta jest promocja żuławskich gmin oraz integracja mieszkańców regionu. W programie imprezy na uwagę zasługiwały między innymi Jarmark Żuławski, parada motocyklistów, występy zespołów wokalnych i chórów z regionu oraz gwiazd. Gmina Cedry Wielkie jak co roku brała czynny udział z obchodach tego święta. W układance żuławskiej wystąpił Chór Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich oraz zespół taneczny ze szkoły podstawowej w Cedrach Małych . W scence żuławskiej wystąpiła młodzież z gimnazjum z Cedrów Małych, a jezioro łabędzie zatańczyły przedszkolaki ze Słonecznego Okienka Przedszkolnego w Trutnowach. W niedzielę 13 czerwca główny punktem programu były zmagania gmin. Na swoich stoiskach zaproszone gminy promowały regionalne specjalności i atrakcje. W tegorocznej edycji wzięły udział następujące gminy: Stegna, Nowy Staw, Ostaszewo, Cedry Wielkie, Sztutowo, Krynica Morska i Nowy Dwór Gdański. W ramach turnieju gmin rozegrano następujące konkurencje: przygotowanie dowolnej zupy, kalambury, robótki na drutach, zaproszenie do gminy, picie zsiadłego mleka przez słomkę, oraz ogólna ocena stoiska. Gmina Cedry Wielkie po zliczeniu łącznej punktacji zajęła I miejsce. Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu osób reprezentujących naszą gminę. Pani Maria Pomirska  w konkurencji ,,robótki na drutach’’ zdobyła pierwsze miejsce, podobnie młodzież z gimnazjum z Cedrów Małych w prezentacji Gminy. Bezkonkurencyjni okazaliśmy się również w kalamburach. Przygotowane przez nas stoisko również zdobyło pierwsze miejsce. W konkurencji kulinarnej reprezentowała nas Pani Mariola Budzich, która przygotowała przepyszną zupę szczawiową. Gmina Cedry Wielkie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny turniej.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Warsztaty z batiku - relacja.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.06.2010.

Przykładowa grafikaW każdy piątek do końca sierpnia w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich od godz. 15.00 odbywają się warsztaty z batiku.  Zajęcia prowadzi pani Jolanta Abraszyńska, która na wstępie  przedstawiła uczestnikom  regulamin warsztatów oraz obowiązujące zasady bezpieczeństwa i opowiedziała jak własnoręcznie tworzyć piękne i oryginalne prace. Podczas warsztatów uczestnicy zdobią tkaninę w przeróżne wzory gorącym woskiem za pomocą fajek do batiku. Następnie po wyschnięciu wosku uzupełniają kolorową farbą puste powierzchnie na papierze. Powstają w ten sposób niepowtarzalne obrazy. W warsztatach każdy uczestnik ma możliwość wykonać prace według swojego pomysłu. Spotkania odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze, dostarczają uczestnikom wiele radości, zadowolenia i dumy z wykonanych prac. Stworzone podczas uczestników „małe dzieła sztuki” będzie można podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie podczas tegorocznych dożynek w Cedrach Małych. Obecnie trwają zapisy na zajęcia  z malowania na szkle oraz warsztaty teatralne dla dzieci. Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapisów.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Odwołanie alarmu powodziowego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
18.06.2010.

W nawiązaniu do decyzji Wojewody Pomorskiego, Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński odwołuje z dniem 18.06.2010 r. stan alarmu powodziowego dla Gminy Cedry Wielkie.

 
Pomoc dla powodzian.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
15.06.2010.

W obliczu tragedii,  jaka dotknęła na skutek powodzi południową i środkową część Polski, Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński wystąpił do Rady Gminy o przyznanie z budżetu na rok 2010, pomocy finansowej w kwocie 100 000,00 zł dla jednej z poszkodowanych gmin tj. Gminy Janowiec, powiat puławski, woj. Lubelskie. Jest to gmina typowo rolnicza, w której 1000 ha gruntów rolnych znalazło się pod wodą a lokalne samorządy nie są w stanie zapewnić swoim mieszkańcom takiej pomocy jaka jest rzeczywiście potrzebna.

Osobom, które chciałyby udzielić mieszkańcom poszkodowanej w powodzi Gminy wsparcia finansowego, podajemy nr konta, które utworzone zostało przez Gminę Cedry Wielkie specjalnie w tym celu.

 

 
Sytuacja powodziowa pod nadzorem.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
14.06.2010.
Przykładowa grafika

Utrzymujący się nadal na Wiśle wysoki poziom wody oraz obowiązujący stan alarmowy powoduje, iż sytuacja ta nadal jest przedmiotem zainteresowania szeregu służb i władz samorządowych. W miniony piątek, dn. 11.06.2010 r. przybył do Leszkowa na wał wiślany Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk w towarzystwie Dyrektora Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Woj. Pomorskiego w Gdańsku Mariusza Nierebińskiego, aby na miejscu ocenić sytuację przeciwpowodziową w związku z nadchodzącą drugą falą kulminacyjną na Wiśle. Na wale obecni byli również: Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński, Wicestarosta Powiatu Gdańskiego Marian Cichon, Wójt Gminy Suchy Dąb Sławomir Kaźmierski, Wójt Gminy Pruszcza Gd. Magdalena Kołodziejczak. Na podstawie prowadzonego codziennie przez gminne służby monitoringu oraz otrzymywanych z Zarządzania Kryzysowego meldunków wynika, iż pomimo wysokiego poziomu wody sytuacja na wale jest stabilna i  nie ma zagrożenia przelania się wody na teren Żuław.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Będzie kanalizacja w Koszwałach.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
11.06.2010.

Przykładowa grafikaDnia 11.06.2010 podpisana została umowa pomiędzy Wójtem Gminy Januszem Golińskim  a Waldemarem Krefft Dyrektorem  Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji "DAK-BUD" Ltd. sp. z o.o. ze Starogardu Gd., które w maju br. wyłonione zostało w trybie przetargu nieograniczonego na realizację inwestycji pn."Uporządkowanie gospodarki ściekowej poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w m. Koszwały". Tak więc w najbliższych dniach zostanie przekazany plac budowy i po przygotowaniu technicznym terenu Przedsiębiorstwo rozpocznie prace budowlane  w Koszwałach-wieś. Natomiast zgodnie z przyjętym harmonogramem i prowadzoną inwestycją Obwodnicy Południowej Gdańska, przyłączenie osiedla Koszwały-Ostatni Grosz jest przewidziane na I połowę następnego roku. Przedsiębiorstwo przystąpi do prac w terenie , tak aby zadanie zgodnie z umową ukończone zostało w całości do 30.09.2011 r. Całkowity koszt realizacji zadania opiewa na kwotę 4,3 mln zł i jest współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 75%  kosztów kwalifikowanych tj ok. 2,6 mln zł. Realizacja przedmiotowej inwestycji sprawi, że powiększy się udział gospodarstw domowych, które będą mogły skorzystać z kanalizacji, do 65% ogółu obszaru gminy. Ścieki odprowadzane będą do Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Cedrach Wielkich.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Zapraszamy na Targi Pracy w Pruszczu Gdańskim.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
09.06.2010.

Informujemy, że dnia 18.06.2010 r. (piątek) w godz. 10.00-13.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, ul. Chopina 34 odbędą się Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.

Plakat dostępny w załączniku  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Dni Żuław 2010 r.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
08.06.2010.

Przykładowa grafikaW dniach 12-13 czerwca 2010 r. w Nowym Dworze Gdańskim przy Bulwarze, odbędzie się po raz kolejny plenerowa impreza mająca na celu promocję żuławskich gmin oraz integrację mieszkańców regionu. W programie przewidziano  liczne atrakcje m.in. : Jarmark Żuławski, paradę motocyklistów, występy zespołów wokalnych i chórów z regionu. W imprezie uczestniczyć będą gminy żuławskie w tym Gmina Cedry Wielkie.

 

Szczegółowy opis i program imprezy zawarty jest w załączniku  >>  ZAŁĄCZNIK

 
Patrolowanie wałów i stanu wody.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
08.06.2010.

Przykładowa grafikaW dniu 07.06.2010 r. przybył do naszej gminy Poseł na Sejm Pan Marek Biernacki  w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej Pana Andrzeja Różkowskiego, celem zapoznania się z obecną sytuacją  przeciwpowodziową. Wraz z Wójtem Gminy Januszem Golińskim i Wicestarostą Powiatu – Marianem Cichon udali się do m. Leszkowy  w okolice strażnicy wałowej, gdzie bezpośrednio zapoznali się z poziomem wody na Wiśle oraz ocenili stan wytrzymałościowy wałów. Przedstawiciel Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku Pan Janusz Zakrzewski poinformował o występujących zagrożeniach wynikających z występowania licznych nor w wale, spowodowanych szkodliwą działalnością bobrów i jenotów Planowane jest w następnym roku wzmocnienie zabezpieczeń na odcinku od Giemlic do ujścia Wisły polegające na umieszczeniu w wale zapory bentonitowej. Jest to nowoczesna technologia, poprawiająca szczelność wszelkich ziemnych zapór wodnych. Projekt renowacji jest już gotowy zaś prace zabezpieczające prawobrzeżną stronę Wisły będą prowadzone w ramach Programu Kompleksowego Zabezpieczenia Żuław. Obecnie poziom wody na Wiśle obniżył się i utrzymuje na poziomie stanu ostrzegawczego – obniżenie się wody spowodowało, że odkryte zostały miejsca, gdzie licznie występowały bobry tworzące swoje nory. Doliczono się ich w sumie 12 – w Kiezmarku, Leszkowach, Giemlicach. Pomimo występowania nor, wały przeciwpowodziowe w naszej gminie są konstrukcyjnie mocne i szerokie w podstawie a przez to bardziej wytrzymałe.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  GALERIA

 

 
Akcja przeciwpowodziowa w Gminie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
01.06.2010.

Przykładowa grafika W dniach od 23-25 maja br. przechodziła na Wiśle w kierunku Tczewa fala kulminacyjna, stanowiącą potencjalne zagrożenie powodziowe dla depresyjnych terenów Żuław. W przeddzień Wojewoda Pomorski ogłosił m.in. dla gmin powiatu gdańskiego stan alarmowy w związku z wystąpieniem bardzo wysokiego poziomu wody na Wiśle w Tczewie. W związku z tym postawione zostały w stan gotowości służby gminne zarządzania kryzysowego, które pełniąc dyżury w Kiezmarku i Leszkowach na wale wiślanym prowadziły na bieżąco monitoring sytuacji powodziowej. W niedzielę dn. 23.05 przybył do Leszkowa Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego Ryszard Sulęta, którzy wspólnie z Wójtem Gminy Januszem Golińskim na bieżąco zapoznali się ze stanem faktycznym. Zaniepokojeni sytuacją przybyli również do Leszkowa: Zbigniew Matczak – Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji, Zbigniew Rószkowski – Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, Starosta Gdański – Cezary Bieniasz-Krzywiec oraz Zastępca Marian Cichon. Pomimo wysokiego poziomu wody nie wystąpiło bezpośrednie zagrożenie ewakuacji mieszkańców gminy ( do przelania wody przez koronę wału brakowało 5m). Jedynym problemem, jaki odnotowano były nory w wale wiślanym spowodowane niszczycielską działalnością bobrów. Decyzją Wojewody myśliwi podjęli akcję mającą na celu ich odstraszenie.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  GALERIA 1   GALERIA 2

 

 
Bezpłatne badania mammograficzne.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
26.05.2010.

W dniu 10.06.2010 r. (czwartek) wykonywane będą dla pań w wieku 50-69 lat bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu NFZ. Mammobus ustawiony będzie na parkingu przy Urzędzie Gminy. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod numerami telefonów: 0-801-080-007 lub 58-666-24-44

Więcej szczegółowych informacji zawartych jest w załączonej ulotce  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Komunikat z dnia 25.05.2010 r. godz. 8:00 dotyczący sytuacji powodziowej.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.05.2010.

Po ostatniej nocy widać, że sytuacja na Wiśle stabilizuje się. Poziom wody już tak nie rośnie. Podczas ostatniej nocy w Kiezmarku poziom wody od godz. 2.00 wzrósł o 1 cm. Biorąc pod uwagę stany w Dolnej Wiśle (Grudziądz, Tczew) widać, że do poziomu kulminacyjnego brakuje kilkanaście, do 30cm maksymalnie, która przejdzie przez gminę dzisiaj w godz. 12-14. Obecny stan, jest ok. 1,5 m większy niż te które zanotowaliśmy w tym roku w okresie wiosennym – i to dwukrotnie. Stan wody jest średnio-wysoki ale nie zagraża na obecną chwilę bezpieczeństwu mieszkańców. Bardzo ważną sprawą jest długotrwałość utrzymywania się tego stanu. Trzeba liczyć, że ten poziom będzie utrzymywał się przez okres do 2 tygodni. Od kilku dni prowadzony jest całodobowy monitoring wałów. Czynią to pracownicy Wojewódzkiego Zarządu Melioracji doświadczeni wałowi wspólnie ze strażakami ochotnikami. Oprócz cedrowskich strażaków pracują również ochotnicy z gminy Pruszcz Gdański. Do patrolowania wału wykorzystywane są quady. Zanotowano kilka niegroźnych podsiąków wału, które  na bieżąco są monitorowane (co godzinę) i obecnie nie stanowią zagrożenia. Ważną informacją dla mieszkańców jest kolor przeciekającej wody - jeżeli z wału z przesiąku wypływa czysta woda, nie stwarza to zagrożenia (jest to zjawisko naturalne), gorzej jeżeli pojawia się woda mętna i brudna. Wówczas na tę ewentualność zaangażowana  zostanie zgodnie z ustaleniami z Woj. Zarządem Melioracji firma, która wspólnie ze strażakami przystąpi do uszczelnienia tego odcinka wału. Miejsca podsiąku są ciągle monitorowane. Trudna sytuacja wynika z bytności na naszym terenie bobrów, które licznie występują w okolicach wału. Dzięki Panu Wojewodzie i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wczoraj wydane zostało stosowne zezwolenie na ich odstrzał. Kilka dni temu, jeszcze przed wielką wodą zlikwidowane zostały w wale nory bobrów oraz jamy jenotów. Było to na odcinku wału Kiezmark - Leszkowy. Obecnie to miejsce jest podwójnie zabezpieczone i ciągle monitorowane, bo niestety bobry próbują w to miejsce wrócić. Koparka, która w tym miejscu stoi na wale, jest dla ich odstraszenia, szczególnie w porze nocnej. Istniejący wał, który  nie tylko chroni Żuławy Gdańskie ale też i Gdańsk oraz bardzo ważne przedsiębiorstwa jak Rafineria Gdańska czy Oczyszczalnia Wschód jest ważnym obiektem hydrotechnicznym o strategicznym znaczeniu. Nie można pozwolić aby gryzonie (bobry) wpływały na stan naszego bezpieczeństwa powodziowego. Bardzo groźne w skutkach są pojawiające się wśród mieszkańców plotki, w myśl których  w gminie miało nastąpić: wysadzenie wału w Kiezmarku, Leszkowie, Steblewie i Koźlinach, zamknięcie mostu w Kiezmarku, ewakuacja w Długim Polu itp. Takie niesprawdzone plotki, a szczególnie tych którzy je rozgłaszają powinno się surowo ukarać. Rolą mediów jest także aby przed przekazaniem informacji sprawdzić u źródła tj. w Woj. Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatowym Centrum, czy po prostu w Urzędzie Gminy ich wiarygodność.

 

 
Komunikat.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
24.05.2010.
 
Ogłoszenie o stanie alarmu powodziowego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
24.05.2010.

W nawiązaniu do pisma Wojewody Pomorskiego z dnia 23.05.2010 r., Wójt Gminy ogłasza z dniem 23 maja br. na terenie gminy Cedry Wielkie stan alarmu powodziowego. W związku z powyższym zostały wprowadzone całodobowe dyżury w siedzibie Urzędu Gminy.

Wszelkie informacje nt. zagrożenia powodziowego można uzyskać pod numerem telefonu: 58 683-61-64

 

 
Komunikat powodziowy.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
21.05.2010.

W nawiązaniu do pisma Wojewody Pomorskiego Nr BZK.I.6823-14/10, decyzją Wójta Gminy, z dniem 21 maja 2010 roku od godziny 15:00 na terenie Gminy Cedry Wielkie wprowadzony został stan pogotowia powodziowego.

Wały monitorowane są na bieżąco przez strażników wałowych, którzy mają bezpośrednio informować o stanie poziomu wody rzeki Wisły Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy oraz Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Gdańsku.

W załączniku informacja na temat poziomu wód na wodowskazach  >>  ZAŁĄCZNIK

 

 
Ogłoszenie
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
19.05.2010.

Urząd Gminy w Cedrach Wielkich informuje, że w dniach od 07.06.2010 r. do 23.06.2010 r. na terenie Gminy Cedry Wielkie zostanie przeprowadzona akcja "POSESJA".

Akcja ma na celu przegląd posesji pod względem ogólnego ładu i porządku, zabezpieczenia przeciwpożarowego, szczepień psów oraz zawartych umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych. Szczegółowy harmonogram akcji, dostępny jest w załączniku poniżej.

Harmonogram  >>  ZAŁĄCZNIK 

 

 
Święto kwiatów i sztuki "Żuławski Tulipan 2010".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
17.05.2010.

Przykładowa grafikaPrzy niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, w dniach 8-9 maja 2010 r. w Mokrym Dworze odbył się po raz drugi festyn zorganizowany przez Gminę Pruszcz Gdański pn. "Żuławski Tulipan 2010". Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były "Tulipany dla Chopina" z okazji 200 rocznicy urodzin wielkiego kompozytora. Stąd projektant p. Bogdan Izdebski zaprojektował dywan kwiatowy, którego najważniejszym elementem był portret Chopina ułożony z główek różnobarwnych tulipanów. Okalały go mniejsze dywany z elementami klawiatury lub zapisy nutowe. Cały kunszt dzieła można było podziwiać z lotu ptaka czyli ze strażackiego podnośnika użyczonego przez OSP z Pruszcza Gdańskiego. W tej wyjątkowej imprezie uczestniczyli również przedstawiciele naszej gminy, którzy wytrwale, mimo padającego deszczu i porywistego wiatru z uporem tworzyli tulipanowe dzieło.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  GALERIA

 

 
Dzwon kościelny z Cedrów Wielkich powrócił.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
14.05.2010.

Przykładowa grafikaZabytkowy siedemnastowieczny dzwon zabrany w czasie wojny na potrzeby armii niemieckiej z cedrowskiego kościoła, cudem uratowany od przetopienia na armaty, powrócił w swoje ojczyste strony. Sukcesem zakończyła się kolejna wizyta Janusza Golińskiego - Wójta Gminy Cedry Wielkie i ks. Leszka Laskowskiego - proboszcza cedrowskiej Parafii pw. św. Aniołów Stróżów w niemieckim mieście Lubeka. Rozmowy nt. zwrotu dzwonu do Cedrów Wielkich były prowadzone już od dłuższego czasu za pośrednictwem stowarzyszenia Klub Nowodworski z Nowego Dworu Gdańskiego. Pomoc w sprowadzeniu zabytku zaoferował mieszkający w Lubece, przedwojenny Żuławiak z Nowej Cerkwi, Heinz Albert Pohl. Dzwon po wojnie został odzyskany z cmentarzyska dzwonów - wielkiego złomowiska w hamburskim porcie. Spoczywał na stopniach jednego z lubeckich kościołów pełniąc rolę wątpliwej ozdoby. Jest w dobrym stanie. Brakuje mu niestety korony. Dzwon został wypożyczony parafii w Cedrach Wielkich przez władze Kościoła ewangelickiego z Lubeki za zgodą Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Przy podpisaniu odpowiedniego porozumienia obecni byli: Lienhard Böhning - wiceprezydent Lubeki, główny negocjator umowy po stronie niemieckiej, ks. Leszek Laskowski - proboszcz Parafii pw. św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich, Janusz Goliński - Wójt Gminy Cedry Wielkie - organizator sprowadzenia dzwonu do Polski, Harry Lau - koordynator działań po stronie polskiej, dr. Jerzy Domino - pełniący nadzór konserwatorski nad sprowadzeniem zabytku, Marek Opitz - odpowiedzialny za techniczną stronę transportu dzwonu w ramach Pogotowia Konserwatorskiego - projektu realizowanego z udziałem Klubu Nowodworskiego i Lokalnej Grupy Działania Żuławy i Mierzeja. Dzwon, zgodnie z dawnymi zwyczajami , był witany na terenie gminy Cedry Wielkie biciem kościelnych dzwonów wsi, przez które był przewożony. Honorową asystę konwoju z zabytkiem zapewnili strażacy ochotniczych straży pożarnych z Wocław i Cedrów Wielkich. Po umieszczeniu dzwonu w kruchcie cedrowskiego kościoła w obecności zgromadzonych mieszkańców gminy słowa powitania wygłosił wójt Janusz Goliński oraz ks. Leszek Laskowski. Już niebawem odbędzie się uroczyste poświęcenie dzwonu. Ceremonię zakończyła wspólna modlitwa. Ponad siedmiusetkilowy dzwon został przetransportowany z powrotem na Żuławy dzięki uczestnictwu Gminy Cedry Wielkie w projekcie Pogotowia Konserwatorskiego "Zabytkom na ratunek", którego realizacja rozpoczęła się w czerwcu 2009 roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć  >>  GALERIA

 

 
Kolonia letnia w Szklarskiej Porębie.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
14.05.2010.

Urząd Gminy w Cedrach Wielkich przyjmuje zapisy na kolonię letnią dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, która odbędzie się w Szklarskiej Porębie - znany kurort w Karkonoszach w terminie od 19.07.2010 r. do 30.07.2010 r.

Koszt uczestnictwa w kolonii (transport, ubezpieczenie, wyżywienie, pobyt) - 720,00 zł /osobę.

Zgłoszenia dzieci dokonać można telefonicznie pod nr tel.: (58)683-61-64 wew.40  lub bezpośrednio w pokoju nr 10 Urzędu Gminy (u Pani Ireny Bogun).

Ostateczny termin zgłoszeń oraz wpłat za kolonię upływa dnia 15 czerwca 2010 r.

 

Program kolonii w Szklarskiej Porębie  >>  ZAŁĄCZNIK 

 

 
Szukamy talentów piłkarskich.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
07.05.2010.

Przykładowa grafikaWójt Gminy Cedry Wielkie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 8 lat do udziału w pilotażowym, bezpłatnym programie "Akademia Orlika-Szukamy talentów piłkarskich". Nabór do Akademii odbędzie się dnia 15.05.2010 r. (sobota) o godz. 10.00 w trakcie zorganizowanego na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich festynu rodzinnego z licznymi atrakcjami dla maluchów. Akademia Orlika jest elementem programu "Moje boisko ORLIK 2012" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i ma na celu wypromowanie utalentowanych ruchowo chłopców i dziewcząt w wieku 6-8 lat i zachęcenie ich do uprawiania sportu. Zapraszamy zatem rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w zorganizowanym festynie rodzinnym.

 
Z Małej Szkoły w Wielki Świat.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
28.04.2010.

Dwie szkoły podstawowe z terenu gminy tj. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach i Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach zakwalifikowały się do realizacji projektu „z małej szkoły w wielki świat” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany jest przez Federację Inicjatyw Oświatowych i skierowany jest do małych wiejskich szkół liczących max. 110 uczniów z terenu 9 województw, w tym m.in. z pomorskiego. Federacja Inicjatyw Oświatowych oferuje w latach 2010-2013 zajęcia wspierające u uczniów kl. I-VI rozwój wybranych kompetencji:

 

- matematycznych i naukowo-technicznych,

- społecznych i obywatelskich,

- umiejętności uczenia się

 

 oraz wyposażenie szkół w pomoce potrzebne do realizacji projektów edukacyjnych i wsparcie metodyczne nauczycieli. Projekty będą realizowane przez przeszkolonych nauczycieli na podstawie przygotowanych scenariuszy zajęć, a ich tematy i proponowane działania będą wspierały integrację szkoły  ze środowiskiem lokalnym. Efektem realizacji projektu będzie wypracowanie modelu uczenia się metodą projektów edukacyjnych w różnych grupach wiekowych jak również organizacji pracy małej szkoły metodą projektów między przedmiotowych.

 
Przystąpienie do realizacji projektu pn. "Bogactwo barw i kultury-dożynki w Gminie Cedry Wielkie".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
15.04.2010.

Gmina Cedry Wielkie z początkiem kwietnia przystąpiła do realizacji projektu pn. "Bogactwo barw i kultury-dożynki w Gminie Cedry Wielkie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji"). Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są w zakładce "Bogactwo barw i kultury-dożynki w Gminie Cedry Wielkie" znajdującej się w dolnej części menu naszej strony internetowej.

 
Żałobna Msza Św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
16.04.2010.
Przykładowa grafika

Dnia 16.04.2010 r. w kościele Parafialnym w Cedrach Wielkich odprawiona została Msza Św. w intencji Prezydenta RP oraz Jego Żony jak również wszystkich Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W kontekście tego wydarzenia  o potrzebie odrodzenia narodu  i innego spojrzenia na życie mówił podczas homilii Ks. Prałat Franciszek Fecko, który przewodniczył koncelebrowanej przez księży dekanatu żałobnej Mszy Św. Modlimy się za wszystkie Dusze Zmarłych  w katastrofie 10 kwietnia br. pod Smoleńskiem, która tak bardzo wstrząsnęła polskim narodem. We Mszy uczestniczyli oprócz Władz Gminy Radni, Sołtysi oraz delegacje dzieci  z poszczególnych szkół gminnych wraz ze swoimi dyrektorami, którzy  przy symbolicznym postumencie z wizerunkiem Prezydenta złożyli wiązanki  kwiatów. Uczniowie  z poszczególnych szkół oraz Ochotnicza Straż Pożarna wnieśli do Świątyni swoje sztandary, aby oddać Poległym hołd . Oprawę Mszy Św. uświetnił występ Chóru Żeńskiego ŻOKiS pod przewodnictwem Bożeny Kozickiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA 

 
Informacja dot. możliwości uzyskania dopłaty do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
15.04.2010.

Informujemy, iż istnieje możliwość  uzyskania dopłaty na częściową spłatę  kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych. Tego typu dofinansowanie możliwe jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.nfosigw.gov.pl w zakładce Programy Priorytetowe oraz w załączniku poniżej.

ZAŁĄCZNIK

 
Ogłoszenie dotyczące pomocy materialnej dla uczniów.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
12.04.2010.

Informujemy, iż w terminie od 12 do 30 kwietnia 2010 roku można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej dla uczniów. Pomoc finansowa w formie stypendium przysługuje uczniom z terenu Gminy uczęszczającym do szkół publicznych i niepublicznych. Warunkiem uprawniającym do ubiegania się o stypendium jest dochód na jednego członka rodziny nie przekraczający kwoty 351,00 zł netto (za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku). Dla osób posiadających godpodarstwo rolne dochód ustalany jest na podstawie 1ha przeliczeniowego, który wynosi 207,00 zł. Wnioski można odbierać w sekretariacie wszystkich szkół leżących na terenie Gminy Cedry Wielkie oraz w Urzędzie Gminy pok. nr 14. Szczegóły dotyczące składania wniosków znajdują się w załączniku poniżej.

ZAŁĄCZNIK

 

 
Zmiana terminów spotkań sołeckich.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
12.04.2010.

Uprzejmie informujemy, iż odwołane zostały wszystkie planowane na bieżący tydzień tj. 12-17 kwietnia 2010 r. spotkania Wójta Gminy z mieszkańcami sołectw. Powyższe zmiany podyktowane zostały żałobą narodową. Nowy terminarz spotkań zamieszczony jest w załączniku.

Terminarz spotkań  >>  ZAŁĄCZNIK 

 

 
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
09.04.2010.

WÓJT GMINY CEDRY WIELKIE OGŁASZA NABÓR W DRODZE KONKURSU NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: INSPEKTORA DS. OBROTU NIERUCHOMOŚCIAMI.

 

Pełna treść ogłoszenia dostępna w załączniku  >>

Kwestionariusz osobowy  >>

 
Konkurs dla organizacji pozarządowych.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
09.04.2010.

Wójt Gminy ogłasza otwarty konkurs ofert na wspieranie wykonania zadań publicznych wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie ich realizacji w 2010 roku przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

OGŁOSZENIE  >>  Pełna treść ogłoszenia konkursu  

ZAŁĄCZNIK 1  >>  Oferta organizacji pozarządowej realizacji zadania publicznego (formularz do wypełnienia)

ZAŁĄCZNIK 2  >>  Wzór Umowy 

ZAŁĄCZNIK 3  >>  Sprawozdanie z wykonania zadania publicznego 

 

 
Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
08.04.2010.

Pomorski  Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Starym Polu organizuje w dniach 17-18 kwietnia 2010 r. w godz. 10.00-17.00 I Wiosenne Targi Ogrodnicze. Na targach wystawione będą: drzewa i krzewy owocowe, rośliny ozdobne, nasiona, sadzonki itp.. Szczegółowy program Targów zamieszczony jest w załączniku. Wszystkich zainteresowanych, zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorców zachęcamy do wzięcia udziału w targach.

Program Targów   >>   ZAŁĄCZNIK

 

 
Dostęp do bezpłatnego poradnika prawnego Rzecznika Praw Obywatelskich.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
08.04.2010.

Uprzejmie informujemy, iż Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich stworzyło portal internetowy www.codziennikprawny.pl  umożliwiający obywatelom dostęp do bezpłatnego poradnika prawnego. Portal zawiera odpowiedzi na szereg pytań i problemów natury prawnej, które rodzą się w naszym codziennym życiu i ma na celu nie tylko pomoc w ich rozwiązywaniu ale również podnieść świadomośc prawną społeczeństwa.

 
Targi Pracy i Przedsiębiorczości.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
08.04.2010.

Informujemy, że dnia 06.05.2010 r. (czwartek) w godz. 10.00-13.00 w hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku, ul. K.Górskiego 1 odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.

 

 
Podziękowania dla funkcjonariuszy.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
08.04.2010.

Przykładowa grafikaW trakcie Sesji Rady Gminy, która odbyła się dnia 24 marca 2010 r., Wójt Gminy - Janusz Goliński złożył w oficjalny sposób podziękowania funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, którzy swoimi działaniami przyczynili się do wykrycia i ustalenia sprawców seryjnych podpaleń w Majątku Ziemskim Trutnowy, w roku ubiegłym. Są nimi funkcjonariusze: starszy sierżant Piotr Przędziuk i podkomisarz Krzysztof Szpakowski. Oprócz podziękowań i dyplomu funkcjonariusze otrzymali przyznaną przez Wójta Gminy nagrodę pieniężną.

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA 

 
Konkurs "Piękna Wieś".
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
01.04.2010.

Wójt Gminy Cedry Wielkie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Piękna Wieś 2010", który organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii wieś oraz Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku w kategorii zagroda rolnicza i nierolnicza. W konkursie mogą brać udział wsie, zagrody rolnicze i nierolnicze z wyłączeniem gospodarstw agroturystycznych i kwater turystyki wiejskiej oraz laureatów I miejsc zdobytych w poprzednich edycjach. Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech etapach - gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. Warunkiem wzięcia udziału w eliminacjach jest złożenie deklaracji w terminie do 30 kwietnia 2010 r. w Urzędzie Gminy w Cedrach Wielkich. Deklaracje można pobrać w Urzędzie pokój nr 14 lub na stronie internetowej Urzędu (załącznik poniżej).

DEKLARACJA  /  REGULAMIN  /  KRYTERIA OCENY

 

 
Turniej z zakresu Wiedzy Pożarniczej.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
01.04.2010.

Przykładowa grafikaW dniu 23 marca 2010 r w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem eliminacji gminnych była Gmina Cedry Wielkie we współpracy z Zespołem Szkół w Cedrach Wielkich. W eliminacjach uczestniczyły Szkoły Podstawowe z: Wocław, Giemlic, Cedrów Wielkich oraz gimnazjum z Cedrów Wielkich. Po dokonaniu oceny prac pisemnych w kategorii "szkoła podstawowa" I, II i III miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wocławach: Patryk Gański, Rafał Cieszyński i Paweł Sawicz. W kategorii "gimnazjum" zwycięzcami okazali się uczniowie gimnazjum z Cedrów Wielkich: Łukasz Bielecki - I miejsce, Arek Bielecki - II miejsce i Emilia Jurek - III  miejsce. Laureaci Turnieju otrzymali puchary i nagrody rzeczowe w postaci piłek, plecaków i czapeczek. Pozostałych uczestników uhonorowano medalami za udział w turnieju. Patryk Gański, Rafał Cieszyński, Łukasz Bielecki oraz Arkadiusz Bielecki będą reprezentować gminę na eliminacjach powiatowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA 

 

 
Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
31.03.2010.

Przykładowa grafikaUprzejmie informujemy, iż dnia 8 kwietnia 2010 r. (czwartek) w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich w godzinach od 8.00 do 14.00 odbędą się bezpłatne konsultacje dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych dotyczące mozliwości pozyskania funduszy europejskich. Celem akcji jest umożliwienie mieszkańcom naszej gminy uzyskania informacji i wiedzy na temat możliwości pozyskania funduszy z Unii Europejskiej na realizację różnych przedsięwzięć. Konsultacje prowadzone będą przez pracowników Punktu Informacyjnego należącego do Sieci Informacyjnej Funduszy Europejskich, stworzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem do udziału w konsultacjach.

 

 
Akcja Wystawka.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
31.03.2010.

Urząd Gminy w Cedrach Wielkich informuje iż, w dniach 22-23 kwietnia 2010 (czwartek-piątek) na terenie gminy odbędzie się akcja "wystawka". Stare, zużyte meble, lodówki, pralki, telewizory, wszelkiego rodzaju opony i inny wielkogabarytowy sprzęt będzie bezpłatnie wywożony przez Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno-Porządkowych S.A.. W tym celu Urząd Gminy zorganizował tzw. "wystawkę", aby mieszkańcy prywatnych posesji mogli pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, który należy wystawić przy chodniku wzdłuż ulicy zgodnie z trasą przejazdu samochodu PRSP. Szczegółowy harmonogram zbiórki przedstawiony jest w poniższym załączniku.

Harmonogram akcji "wystawka"   >>    22 kwietnia   23 kwietnia 

 

 
Sukces na I Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
26.03.2010.

Przykładowa grafikaNiezwykle poetycki a jednocześnie humorystyczny charakter miał występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Cedrów Wielkich, w przedstawieniu "Jezioro Łabędzie", na zorganizowanym dnia 20 marca br. w Trąbkach Wielkich I Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Sześć pań ubranych w charakterystyczne, białe stroje przedstawiło wspólnie z maluchami z SOP w Trutnowach widowisko taneczne, do muzyki Piotra Czajkowskiego. Występ nagrodzony został gromkimi brawami zgromadzonej publiczności, zaś 5-cio osobowe jury turnieju przyznało zepsołowi II miejsce. W ogólnej rywalizacji wzięło udział siedem Kół z powiatu gdańskiego, tj. Cedry Wielkie, Krzywe Koło, Rokitnica, Mierzeszyn, Gołębiewko, Koźliny i Skowarcz. Również ciekawie i zabawnie zaprezentowane zostały przez inne gminy scenki kabaretowe takie jak moda wojskowa na wesoło czy wiejskie wesele.

Turniej pokazał, że współczesne kobiety radzą sobie doskonale nie tylko z obowiązkami zawodowymi czy rodzinnymi ale również potrafią wykazać się inwencją twórczą, poczuciem humoru i zdolnościami aktorskimi.

Zapraszamy do galerii zdjęć:  GALERIA 1   GALERIA 2   GALERIA 3

 

 
Kosiarki dla sołectw.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.03.2010.

Przykładowa grafikaDnia 19.03 br. odbyło się oficjalne przekazanie pięciu sołectwom kosiarek  zakupionych w ramach funduszy sołeckich. Rady Sołeckie Sołectw: Trutnowy, Miłocin, Stanisławowo, Leszkowy i Koszwały podjęły w ubr. Uchwałę odnośnie zakupu takich urządzeń do swojej wyłącznej dyspozycji. Koszt zakupu jednej kosiarki wyniósł 5.800.-zł. Wyposażenie sołectw w kosiarki przyczyni się z pewnością do należytego utrzymania trawników wiejskich a tym samym wpłynie na poprawę estetyki wsi.

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA 

 

 
Pokaz funkcjonowania workownic.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
25.03.2010.

Przykładowa grafikaW należącej do Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego stacji pomp w Rybinie odbyło się dnia 10 marca 2010 r. seminarium dotyczące aktualnych problemów ochrony przeciwpowodziowej. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz funkcjonowania urządzeń szybkiego napełniania piaskiem worków, służących do budowania obwałowań, w razie zagrożenia powodziowego. Pokaz przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich. Obecny był również konstruktor urządzeń - p. Lech Michalczewski, dyrektor firmy Trrio sp. z o.o.. Przy pomocy workownic można napełnić piaskiem w ciągu jednej godziny 640 szt. worków, oczywiście przy dobrej organizacji pracy. Gmina otrzymała workownicę w ubr. z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, z uwagi na swoje położenie i wynikające z tego duże zagrożenie powodziowe. Oby nie zachodziła w przyszłości potrzeba użycia workownic, niemniej fakt ich posiadania zwiększa poczucie bezpieczeństwa na wypadek powodzi.

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA 

 
Zebrania Wiejskie - Harmonogram.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
18.03.2010.

Od kilku lat, w I kwartale danego roku odbywają się robocze zebrania Wójta Gminy z mieszkańcami poszczególnych sołectw, które mają na celu omówienie bieżących spraw społeczno-gospodarczych. W tym roku zaplanowano również tego typu zebrania, których terminy i godziny spotkań zamieszczamy w załączniku .

Harmonogram Zebrań Wiejskich   >>   

 
Komunikat.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
18.03.2010.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z nowelizacją ustawy Prawo ochrony środowiska oraz stanowiskiem Krajowej Rady Regionalnych Izb Obrachunkowych, z dniem 1 stycznia b.r. brak jest możliwości udzielania osobom fizycznym dotacji z budżetu gminy na realizację prywatnych inwestycji ekologicznych takich jak usuwanie i utylizacja wyrobów zawierających azbest czy budowa przydomowych oczyszczalni ścieków. Ustawa znosi gminne i powiatowe fundusze ochrony środowiska ze środków, z których pochodziły do tej pory dotacje przeznaczone dla osób fizycznych. Aktualnie rozważana jest przez Resort możliwość przywrócenia dotychczasowych form wspierania działań proekologicznych przez osoby fizyczne. O wszelkich zmianach w tym zakresie będziemy informować na bieżąco.

 

 
Poradnik dobrych praktyk ochrony żuławskich zabytków.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
18.03.2010.

Przykładowa grafikaW ramach projektu "Zabytkom na ratunek" wydany został "Poradnik dobrych praktyk ochrony żuławskich zabytków". Jest to zbiór dokumentów, opracowań, wyników badań ankietowych, protokołów z terenowych konsultacji oraz podsumowań i wniosków z wizyt studyjnych i konferencji, które trwały podczas projektu.W publikacji tej zostały opisane pozytywne przykłady ochrony zabytków z terenu Żuław. Wydanie tej publikacji było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych.

 

Poradnik dobrych praktyk ochrony żuławskich zabytków do pobrania w załączniku  >> PORADNIK 

 
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
18.02.2010.

Dnia 12.02.2010 r. Jubileusz 50 rocznicy zawarcia związku  małżeńskiego obchodziły 2 pary mieszkające na terenie Gminy tj.:

 - Państwo Janina i Zbigniew JASZCZUŁD z Leszkowa  oraz

 - Państwo Janina i Józef ISKRA z Ceder Wielkich 

"Złote Gody" to wyjątkowe święto dla osób, które razem w związku małżeńskim spędziły 50 lat.  Z tej to okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego Jubilaci zostali uhonorowani medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji Medalem "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" w imieniu Prezydenta dokonał Wójt Gminy-Janusz Goliński w towarzystwie Z-cy Kierownika USC Elżbiety Mieszczak oraz przybyłej specjalnie na uroczystość rodziny Jubilatów. Do złożonych przez Wójta Gminy życzeń "długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu, oraz doczekania kolejnych rocznic" Jubilatom wręczono bukiet kwiatów oraz upominek. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze przy tradycyjnej lampce szampana w trakcie którego dostojni Jubilaci wracali pamięcią do przeszłości, wspominajac te dobre ale i smutne chwile.

Galeria zdjęć Państwa Jaszczułd  >> GALERIA

Galeria zdjęć Państwa Iskra  >> GALERIA

 

 
Podpisanie umowy z Wojewodą.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
15.02.2010.

Przykładowa grafikaDnia 11 lutego 2010 roku w Sali Prezydialnej Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku została podpisana przez Wojewodę Pomorskiego Romana Zaborowskiego i Wójta Gminy Cedry Wielkie Janusza Golińskiego umowa na realizację projektu pn. "Usprawnienie systemu komunikacji poprzez modernizację drogi Cedry Wielkie ul. Pionierów Żuław". Wniosek Gminy Cedry Wielkie znalazł się na wysokim szóstym miejscu wśród 78 gmin województwa pomorskiego, które ubiegały się o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 (Edycja 2010). Gmina Cedry Wielkie otrzyma dofinansowanie w kwocie 1.436.500,00 zł co stanowi 50 % wartości projektu. Przedmiotem projektu jest budowa ciągu pieszo-jezdnego ulicy Pionierów Żuław w Cedrach Wielkich o nawierzchni z kostki betonowo-brukowej, wraz ze zjazdem do drogi powiatowej w stronę ul. Osadników Wojskowych. Dodatkowo w ramach zadania zaprojektowano chodnik z kostki granitowej wokół kościoła w Cedrach Wielkich. Projektowany odcinek ciągu pieszo-jezdnego ma długość 1153,57 metrów, a zaprojektowany zjazd do drogi powiatowej - 45,9 metrów. Planowana do wykonania budowa drogi ma na celu poprawę warunków bezpieczeństwa oraz zwiększenie płynności ruchu, a przez to zmniejszenie uciążliwości dla środowiska. Projektowany ciąg pieszo-jezdny będzie służył także jako wydzielony pas ruchu do jazdy rowerem. Zwieńczeniem czwartkowego spotkania u Wojewody była degustacja przepysznych pączków gdyż termin podpisania umowy przypadł właśnie w "Tłusty czwartek".

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA 

 

 
Noworoczne spotkanie seniorów.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
05.02.2010.

Przykładowa grafikaSpotkania świąteczno-noworoczne z seniorami stały się już gminną tradycją. Po raz kolejny na zaproszenie Wójta Gminy Janusza Golińskiego przybyło dnia 30 stycznia do Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich 90 seniorów, aby uczestniczyć w specjalnie dla nich zorganizowanym przyjęciu. Główna część spotkania poprzedzona została odprawieniem uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Cedrach Wielkich przez księży z gminnych parafii pod przewodnictwem Ks. Prałata Franciszka Fecko. Na zorganizowanym w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich spotkaniu, gości i seniorów powitali: Wójt Gminy Janusz Goliński, Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Daszewska oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Grażyna Bereza. Aby uczestników spotkania wprowadzić w świąteczno-noworoczny nastrój Chór Żeński pod kierunkiem Bożeny Kozickiej zaśpiewał kilka popularnych kolęd. Zaproszeni goście łamiąc się opłatkiem złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne, przy których nie brakowało wzruszeń. Spotkanie uatrakcyjniły występy artystyczne najmłodszych mieszkańców gminy - uczniów I,II i III klasy ze Szkoły Podstawowej w Giemlicach i Cedrach Małych. Przy dźwiękach muzyki seniorzy wspólnie bawili się i spędzali czas w dobrym nastroju.

Oby ten dobry nastrój na długo z nimi pozostał, a przynajmniej do następnego spotkania za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA 1     GALERIA 2

 

 
Nowy szef Posterunku Policji.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
05.02.2010.

Przykładowa grafikaZ dniem 01 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich. Nowym szefem Posterunku został nadkomisarz Robert Kędzierski zastępując aspiranta sztabowego Jana Heś. Nadkomisarz R.Kędzierski pracuje w policji od 1996 roku, ostatnio w Komisariacie  Komendy Miejskiej Policji w Słupsku na stanowisku zastępcy Komendanta. Jednym z głównych zamierzeń nowego Komendanta jest podniesienie poziomu i  skuteczności pracy policji na podległym terenie działania tj. w Gminie Cedry Wielkie i Suchy Dąb.

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA

 
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Źródło: Urząd Gminy Cedry Wielkie   
01.02.2010.

Przykładowa grafikaW dniu 18 grudnia 2009 r. swój piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili mieszkańcy naszej Gminy - Państwo: Marianna i Paweł Walenczykowscy z Giemlic. W związku z tym podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Cedrach Wielkich Wójt Gminy Janusz Goliński w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył dostojnym Jubilatom medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Do składanych życzeń, długich, pogodnych lat życia w zdrowiu i szczęściu w otoczeniu najbliższych, oraz świętowania kolejnych rocznic ślubu, Wójt Gminy oraz Z-ca Kierownika USC dołączyli bukiet kwiatów oraz upominek. Następnie, przy słodkim poczęstunku Jubilaci wspominali czasy swojej młodości oraz wspólnie przeżyte lata, które tak szybko przeminęły. Ze swojej strony życzymy Szanownym Jubilatom doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha "brylantowych godów".

Zapraszamy do galerii zdjęć: GALERIA

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 nast.  » koniec »»